Linki do ciekawych stron

Competition 06

Szósty już konkurs YoYoGames wystartował!

Tematem aktualnej edycji są odkrycia.
Można stworzyć grę w której przemierzamy oceany, kosmos, miasta, wszystko, co można odkrywać. Ludzi, starożytną wiedzę, cokolwiek. Można zbierać czaszki zabitych przeciwników. Można zmuszać gracza do odkrywania bezpiecznych dróg przejścia przez niebezpieczne miejsca. Można odkrywać, kto jest dobry, a kto zły, a nawet poszukiwać sensu życia - wszystko zależy tylko od inwencji autora.

Do wygrania jak zawsze - 1000 za pierwsze, 500 za drugie i 250 dolarów za trzecie miejsce.

Ostatnim terminem zgłaszania gier jest 31 sierpnia.

Dokładny regulamin (po angielsku) można znaleźć tutaj. Oto najważniejsze reguły:
1. Gra musi być stworzona w Game Makerze w wersji 7 lub 8.
2. Rozdzielczość ekranu musi wynosić 480×272 - nie więcej, nie mniej.
3. Gra musi startować w oknie - fullscreen może być dostępny co najwyżej jako opcja w menu.
4. Wyjściowy plik EXE nie może być większy niż 8 MB.
5. Przyjmowane są jedynie pliki EXE.
6. Nie można używać DLLi ani "Extension packages"
7. Zakaz korzystania z instalatorów - po odpaleniu pliku EXE ma się od razu uruchomić gra, bez instalacji.
8. Gra nie może korzystać z rejestru.
9. Do kontroli gry mogą być wykorzystywane klawisze strzałek, spacja, oraz [Z] [X] i [C] - dodatkowo P jako pauza.
10. Wszystkie gry muszą być oznaczone (tag) jako "Competition06", gry bez tego tagu będą odrzucane.
11. Mogą być wykorzystywane tryby 2D i 3D, ale tylko te wbudowane w Game Makera, bez rozszerzeń, zewnętrznych silników.
12. Konkurs kończy się 31 sierpnia o północy.

Cóż pozostaje mi jeszcze napisać... może tym razem będziemy mieli Polaka chociaż w wyróżnieniach! :)

Komentarze (łącznie 57, wyświetlam 46 - 60):
Roki (śro., 19 Maj. 10, 07:37)
#46

A do tego jeszcze 3D? xD

Excaidium (śro., 19 Maj. 10, 08:23)
#47

480×272 - rozdzielczość ekranu w PSP ... Raczej to nie jest zbieg okoliczności, bo wszytko z zasad to po to by gra działała na PSP ...

wikku9 (śro., 19 Maj. 10, 10:21)
#48

escape the zoo czy cośtam miało taką rozdzielczość i było 3D

wikku9 (śro., 19 Maj. 10, 12:12)
#49

a co z muzyką i dźwiękami? można tylko własne?

p
radekgd (śro., 19 Maj. 10, 13:38)
#50

Chyba tak, z tego co zrozumiałem...
Ale muzyki nie ma co dużo dawać, bo ograniczenia pamięci...

Assassin (śro., 19 Maj. 10, 14:17)
#51

Roki, ogarnij...

Roki (śro., 19 Maj. 10, 20:53)
#52

Niom.

art22pl (śro., 26 Maj. 10, 11:39)
#53

tym razem pasuje już coś zrobić tylko problem bo 6.1 mam pro a 8 nie jest konwerter lub przesłać koledze który ma 8 pro i niech konwertuje :P

M
maciek888 (Wto., 13 Lip. 10, 11:51)
#54

A jest jakiś konwerter gier z Game Maker'a na PSP?
Czy one chodzą od razu te pliki exe?

mipo (Wto., 13 Lip. 10, 12:20)
#55

dopiero yoyogames go tworzy

wikku9 (Wto., 13 Lip. 10, 12:37)
#56

yoyogejms dekompiluje wasze gry i przepisuje na psp

gnysek (Wto., 13 Lip. 10, 13:46)
#57

na legalnym psp i tak te gry nie pójdą, wiec nie ma się czym stresować ;)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 72 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 18 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 33 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
43 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Grela, Nikas, Alice, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, p..., GibkiKaktus, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, r..., s..., Moldis, Murrri, MIXZZZ, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Ulti, Kandif, bagno, Arrekin, Tidżi, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, Sporek, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?