Showcase polskich produkcji

Poniżej znajdziesz wybrane przez nas gry, stworzone w GameMakerze przez polskich twórców.
Znasz grę, która powinna trafić na listę? Napisz do nas , lub daj znać na Discordzie.

VIVIDLOPE

VIVIDLOPE, wykręcająca duszę i ciało gra zręcznościowa z łamigłówkami. Opanuj krainę wyobraźni, w której grawitacja nie działa tak, jak zwykle, pokonaj wrogów i pomaluj świat!

World of Horror

Przeżyj cichy terror tego 1-bitowego listu miłosnego do Junjiego Ito i H.P. Lovecrafta. Poruszaj się po piekielnej rzeczywistości roguelite dzięki turowej walce i bezlitosnym wyborom. Eksperymentuj z talią kart wydarzeń, aby odkrywać nowe formy kosmicznego horroru w każdej rozgrywce. Nieuniknione czeka...

Proxy Quest

Celem Twojego zadania jest ochronienie planety, przed kosmiczną flotą piratów X-Blade, poprzez wyruszenie w podróż mającą na celu przejęcie tajemniczej broni od Twoich wrogów.

Move or Fire: Space Desire

Gra mobilna inspirowana grą Asteroids. Unikaj rakiet, niszcz asteroidy i latające spodki. Pamiętaj jednak - gdy się poruszasz, nie strzelasz. Naprzemiennie steruj statkiem kosmicznym i celownikiem aby osiągnąć jak najlepszy rezultat w kilkunastu kategoriach punktowych.

Almora: Darkosen

Almora Darkosen to klasyczna gra RPG + hack and slash w stylu retro, osadzona w świecie fantasy. Odkryj wielką wyspę Almora i poznaj jej wszystkie lokacje!

Bonfire

Bonfire to uroczo ponura taktyczna gra RPG o podróżach i porażce, z szybkim turowym systemem walki i bohaterami, którym zależy trochę za bardzo.

Solstice

Solstice to pełna tajemnic, dystopijna powieść wizualna o małych osobistych problemach, które urastają do rangi wielkiej katastrofy.

Cinders

Nieco bardziej dorosła wersja Kopicuszka, w której gracz podejmując decyzje może wpłynąć na nowe zakończenia znanej bajki.

Superhot 8-bit

Superhot, gdyby był grą 2D.

Dolina muminków nocą

Gdy mrok okrywa dolinę Muminków zło wypełza z czeluści ziemi by porywać niewinne ofiary. Muminek wraz z Włóczykijem krążą, by walczyć z potworami które nawiedzają ich ukochaną dolinę... Zgaście światło, załóżcie słuchawki...

Tankwars

Tankwars to remake klasycznej gry Battle City (platforma NES, ale większość spotkała się pewnie z BC na Pegasusa), wzbogacony nowymi opcjami i trybami w unowocześnionej oprawie graficznej. Gra powstała w ciągu dwóch miesięcy, a jej nazwa (wielokrotnie zmieniana) to połączenie angielskich słów "tank" (czołg) oraz "wars" (wojny).

Back 1

Gra, w której historia opowiadana jest od końca do samego początku. Głównym jej bohaterem jest tajemniczy agent... Gra cechuje się wysokim poziomem brutalności i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, przez co jest bardzo klimatyczna.

Lost Legacy: Utracone Dziedzictwo

Zdecydowaliśmy się nieco urozmaicić rozgrywkę, gdyż założenia Pacmana wydały nam się trochę nudnawe. Zamiast zjadać kulki, zjadamy wyspy. Pomóż kapitanowi Pacmanowi zdobyć archipelag! Do tego, jak widać na screenach, wzbogaciliśmy grę o elementy shoot'em up i RPG.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2023.4.0.84 • 2023.4.0.113
wydana 36 dni temu
LTS
2022.0.1.31 • 2022.0.1.30
wydana 56 dni temu
Beta
2023.600.0.351 • 2023.600.0.367
wydana  6 dni temu
= IDE, = Runtime
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
Shoutbox
I am Lord (12:48, 06.06.23)
Widzę że pocisnęli optymalizację fizyki i to dosyć znacząco.
gnysek (12:17, 05.06.23)
Będą jeszcze aktualizacje do paru bugów na stronie w tym tygodniu, obstawiam sobotę lub niedzielę. Zgodnie z sugestią Borka, tło trochę przyciemnię, co poprawia czytelność.
Wojo (10:21, 04.06.23)
No i tryb mobilny też wiele ułatwia
Wojo (10:21, 04.06.23)
Dark mode to najlepsze co mogło gmclan spotkać :D Jeszcze czekam, aż taką możliwość wprowadzicie na forum
Uzjel (17:29, 03.06.23)
Siedzę cały czas na dark mode, i włączyłem na chwilę retro i... Nieeee :D
SimianVirus7 (11:31, 02.06.23)
o, jakieś zmiany od wczoraj są wprowadzone? Jakoś tak przytulniej się zrobiło (retro skórka). Chyba, że na laptopie tak ładniej to wygląda :-D
I am Lord (19:39, 30.05.23)
ta zauważyłem dopiero to ale myślałem że było wcześniej
Wojo (17:39, 30.05.23)
Teraz dodali coś takiego, że jak wiadomość jest za długa to pojawiają się takie strzałeczki obok tego znacznika do wysyłania, wtedy wysyła dłuższą wiadomość
I am Lord (09:16, 30.05.23)
No, przezimowalem dwie zimy haha
Uzjel (00:08, 30.05.23)
Huder, trochę z jaskini wyszedłeś, ale fajnie, że wróciłeś :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Kiedy wyjdzie GameMaker (Studio) 3.0?