System Delegacji by Ranmus

System delegacji dla Game Makera, który pozwala wiązać zdarzenia różnych typów obiektów. Zamiast męczyć się z wbudowanym systemem generowania zdarzeń, dzięki temu dodatkowi możesz tworzyć delegacje (kontenery zdarzeń) i oddelegowywać tam zdarzenia (delegaty) typu event_user (od 0 do 15) lub skrypty. Następnie jedną funkcją wywołujesz delegację, a zarejestrowane zdarzenia event_user czy skrypty zostaną wywołane przez ich właścicieli. Oczywiście można podawać parametry czy identyfikować obiekt wywołujący. Dodatek udostępnia wiele funkcji potrzebnych do wygodnego zarządzania delegacjami.

Po ściągnieciu przeczytaj plik czytajto.txt, a następnie
przetestuj przykład.

Autor: Ranmus http://gamemaker.pl

Rozmiar
12 KB
Autor
Ocena
8/10
7 głosów
Komentarze
Komentarze (łącznie 5):
K
kasa100 (Pon., 20 Sie. 07, 15:22)
#1

fajne :) mi może sie przyda.

dziadekkleofas (Pon., 20 Sie. 07, 15:50)
#2

Wow, pierwszy komentarz od 10 miesięcy od opublikowania pliku.

Tymon (Pon., 20 Sie. 07, 17:09)
#3

Bo większość nie rozumie o co tu chodzi. ;P

Matthew (Pon., 20 Sie. 07, 22:03)
#4

Aha... A więc o to tu chodzi! Eureka! Wcześniej chyba inaczej było napisane, bo nic nie rozumiałem... XD

blackmaul (Wto., 21 Sie. 07, 01:16)
#5

Tak zawiłego opisu, tak prostej rzeczy to jeszcze nie widziałem. ;)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 85 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 31 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 46 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Wojo
(~ostatnie 15 minut)
Discord
42 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Morti, 🧁Cupcake🧁, Nikas, Alice, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, Sporek, pABLO, Fox, Cosplyfanka, Destiny, GMRussell, Tidżi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Kalor, r..., Uzjel, s..., Pako, Murrri, MIXZZZ, Dyno, Deusald, szmalu, Kandif, Skovv, tertegier1137, Danieo, bagno, antek, Arrekin, Mtax, Cebul, Borek, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero
Shoutbox
Wojo (21:21, 28.06.26)
na ten moment czerwiec prezentuje się dość przyzwoicie jesli chodzi o ilosc wpisow w shoutboxie bo aż trzy! a taki styczeń zero :0
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?