Linki do ciekawych stron

Game Maker 9?

Mike Dailly, nowy dyrektor rozwoju YYG zaczyna nas powoli odzwyczajać od opieszałości firmy (a wraz z nim Rusell Kay) - od czasu ich zatrudnienia nie ma tygodnia bez jakiejś wieści. Dzisiaj pochwalił się, że w ich studiu jest już DevKit PlayStation na którym mogą wykonywać końcowe szlify jeśli chodzi o Game Makera na PSP, na konsoli została też pokazana jedna z wyróżnionych w ostatnim konkursie gier.

Co więcej, już niedługo pojawią się nowe dodatki do Game Makera 8, a także zapowiedziany zostanie Game Maker 9!

To spory szok, ale może nowe władze YYG w końcu zgotują nam jakąś rewolucję?

Pojawiła się też oficjalna Facebookowa grupa YoYoGames (zobacz).

Komentarze (łącznie 43, wyświetlam 1 - 15):
Tiger (Czw., 20 Maj. 10, 19:21)
#1

Dostałem szoku termicznego jak to przeczytałem.

Muuuuczek567 (Czw., 20 Maj. 10, 19:24)
#2

Niewiem, co mozna byloby zrobic, zeby GM9 byl rewolucja.

Muuuuczek567 (Czw., 20 Maj. 10, 19:30)
#3

I ciekawe, jakie dodatki do GM8?

Tiger (Czw., 20 Maj. 10, 19:31)
#4

Też jestem ciekawy :<

gnysek (Czw., 20 Maj. 10, 19:40)
#5

Sam jestem ciekaw - "dodatkowe narzędzia". Może być ciekawie.

Muuuuczek567 (Czw., 20 Maj. 10, 19:47)
#6

Moze do zaawansowanego edytowania zasobow albo tworzenia calkiem nowych (?), moze do tworzenia modeli 3D. Pewnie bedzie cos do tworzenia gier na PSP albo/i na iPhone'a. Nie wiem, co ciekawszego mogloby byc.

DarliX (Czw., 20 Maj. 10, 20:14)
#7

Plug-iny, może z deka poprawią 3D, ale wątpię co do wielu zmian. Ale jestem ciekaw dodatków.

art22pl (Czw., 20 Maj. 10, 20:30)
#8

już myślą o 9 hmmm nie za szybko ? powinni wprowadzić duże zmiany w GM a nie kilka nowych funkcji i koniec .
Powinni zrobić GM 8.1 z aktualizacją dla tych którzy mają 8 pro. A co do GM 9 powinien wyjść już całkiem rozbudowany i nowoczesny ;)

Shocker51374 (Czw., 20 Maj. 10, 20:30)
#9

Wątpię, żeby te dodatki miały modyfikować kod programu, prędzej będą to jakieś GEXy lub narzędzia.

Tiger (Czw., 20 Maj. 10, 20:34)
#10

Za parę lat gm stanie się komercyjnym programem do tworzenia gier za parę tysięcy $ jak tak dalej pójdzie xD

Muuuuczek567 (Czw., 20 Maj. 10, 20:39)
#11

Hahaha, tak sie nigdy nie stanie (przynajmniej nie za pare lat):
-GM jest do malych gierek
-jest za slaby, zeby kosztowal x000 $.

Tiger (Czw., 20 Maj. 10, 20:48)
#12

To za kilkadziesiąt xD

L
Lechu4444 (Czw., 20 Maj. 10, 20:56)
#13

Moim zdaniem żeby była jakaś rewolucja muszą do grafy 3d dać dx 9 lub dx 10, ale z tym drugim to nie przesadzajmy. Oprócz tego zoptymalizować gry.

Co do tych dodatków to może jakieś oficjalne dll'elki.

Muuuuczek567 (Czw., 20 Maj. 10, 20:57)
#14

Jea, damy lepsze 3D, bedzie rewolucja.
Od tego sa specjalne dll'e, silniki 3D.

gnysek (Czw., 20 Maj. 10, 21:05)
#15

Wystarczy, jak dadzą w ogóle DirectX, który obsługuje 3D (w przeciwieństwie do DirectDraw, który jest tylko częścią DX).

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
29 użytkowników online na discordzie:
Nikas, Alice, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, Wielki Druid, GMRussell, Tidżi, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, r..., s..., Sporek, Dyno, szmalu, Morro, Kandif, Skovv, tertegier1137, Danieo, bagno, Mtax, g..., Voytec, l..., Cebul, Borek, h..., Shockah
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?