Waypoint

Przykład pokazujący metodę stworzenia AI do gry platformowej używając tzw. waypointów.

Autor: Maximal

Rozmiar
7 KB
Autor
Maximal
Ocena
7/10
5 głosów
Komentarze
Komentarze (łącznie 17, wyświetlam 1 - 15):
krychu90 (śro., 26 Lip. 06, 11:50)
#1

Takie coś to ja miałem w Tomatoes War :]

Matthew_Kane (śro., 26 Lip. 06, 13:08)
#2

spoko rzecz

propaganja (Czw., 27 Lip. 06, 14:26)
#3

fajne ale raczej nie skorzystam ;)

p
pablo1517 (Pią., 28 Lip. 06, 17:42)
#4

Super! Ja zawsze probowalem sam to zrobic ale nie wiedzialem jak xD

Ranmus (Pią., 28 Lip. 06, 19:42)
#5

Hmm.. Albo ja się nie znam albo to nie są waypointy. ;P Waypointy to nie powinny być z góry ustalone kolejne punkty na planszy, które dany obiekt powinien osiągnąć?

Dark Maximal (Pią., 28 Lip. 06, 23:11)
#6

Może i tak, w końcu Ty sie lepiej znasz :) Możecie zmenić na Skokpointy albo Hoppointy xD

BP Ultimate (Sob., 29 Lip. 06, 15:33)
#7

Waypointy, to np. wczytywane z pliku punkty, na których bot ma wykonać jakąś akcję. Dark: weź do ręki edytor map Soldata i zobacz jak tam są zrobione waypointy :D .

Tymon (Sob., 29 Lip. 06, 15:35)
#8

To na co zmienić? xP

krychu90 (Sob., 29 Lip. 06, 15:54)
#9

AI Platformówki i tyle :]

Dark Maximal (Sob., 29 Lip. 06, 16:44)
#10

Dokładnie :)
BP: A co ja będę brał, chcialem po prostu zrobic AI do platwormówki i tyle =D

BP Ultimate (Sob., 29 Lip. 06, 17:00)
#11

No, bo to jest AI, a nie waypointy xD .

Dark Maximal (Sob., 29 Lip. 06, 17:08)
#12

No to co ja poradze, że taki dali tytuł przykładu? xD

Tymon (Sob., 29 Lip. 06, 21:10)
#13

Ty taki dałeś :]

Dark Maximal (Sob., 29 Lip. 06, 21:19)
#14

Ale Ty mogłeś zmienić xD

Matthew_Kane (Sob., 29 Lip. 06, 22:40)
#15

huh, niedługo będzie tak dużo przykładów, że skończą się pomysły... :(

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 70 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 16 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 31 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Borek
(~ostatnie 15 minut)
Discord
39 użytkowników online na discordzie:
🧁Cupcake🧁, Alice, HappyOrange, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, p..., GibkiKaktus, Kuzyn, GMRussell, fervi, r..., Threef, RogerDodg3r, s..., Murrri, Jarkozpl, Dyno, szmalu, OdrzuconyKrakers, Kandif, Skovv, Danieo, Arrekin, Tidżi, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?