Warcaby

Przykład pokazuje jak możemy zrobić w GM grę w warcaby. Kod może być nieco niezrozumiały dla początkujących userów, jednak każdy fragment jest opatrzony komentarzem co ułatwia jego zrozumienie. Mamy tutaj przykład wykorzystania pętli, instrukcji warunkowych, a nawet własnych stałych i funkcji. Implementacja jest dobrze przemyślana. :)

Autor: Pental

Rozmiar
6 KB
Autor
Pental
Ocena
5/10
6 głosów
Komentarze
Komentarze (łącznie 20, wyświetlam 1 - 15):
Uzjel (Sob., 11 Kwi. 09, 23:34)
#1

ERROR in
action number 1
of Mouse Event for Glob Left Pressed
for object Controller:

In script change_turn:
Error in code at line 202:
if ( field[ _x, _y ] == FLD_EMPTY )

at position 38: Negative array index

Platyna (Sob., 11 Kwi. 09, 23:43)
#2

Fakt, sprawdziłem. Błąd mi wywaliło raz jak zbijałem królową. Napiszę do Pentala.

Marek Siemaszko (Nie., 12 Kwi. 09, 01:06)
#3

nigdy nie potrafiłem w to grać ;/

Marek Siemaszko (Nie., 12 Kwi. 09, 01:07)
#4

tak czy siak ładnie :)

Roki (Nie., 12 Kwi. 09, 09:20)
#5

Hehe, w warcaby? Takie to proste :P
Naucz się na tym przykładzie XD

kraznal (Nie., 12 Kwi. 09, 13:08)
#6

przykład ładny i dobrze wytłumaczony

XxMichałxX (Nie., 12 Kwi. 09, 17:21)
#7

ee ja sie spodziewałem bota XD:P ale i tak fajne

P
Pental (Nie., 12 Kwi. 09, 18:24)
#8

To bym musiał cały kod przepisać chyba, choć w sumie nie, ale bot byłby głupi :P .

Platyna (Nie., 12 Kwi. 09, 18:53)
#9

Ok wrzuciłem już poprawioną wersje.
Przynajmniej mi błędu nie wywaliło, wiec chyba ok :P

P
Pental (Nie., 12 Kwi. 09, 19:05)
#10

Teraz ta wersja na 100% jest... bezbłędna :D .

Rakson (Wto., 14 Kwi. 09, 15:10)
#11

ha pobrałem jako setny : p

Crack (Wto., 14 Kwi. 09, 15:10)
#12

spróbujcie zbić pionka, nie lada wyzwanie -.-

Grabarz (śro., 15 Kwi. 09, 17:12)
#13

Zaraz w Gotowych Grach i Programach pojawi się dużo warcab ze zmienioną grafiką :D

Ghost (śro., 15 Kwi. 09, 19:00)
#14

Ta, już biorę się za przerabianie :P

Excaidium (Wto., 09 Cze. 09, 17:59)
#15

Można tak zrobić że zmieniamy tor chodzenia, np. na początku zaczynamy na czrnym polu a potem nagle chodzimy po białych polach... Cieńko...

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 70 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 16 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 31 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Borek
(~ostatnie 15 minut)
Discord
39 użytkowników online na discordzie:
🧁Cupcake🧁, Grela, Alice, HappyOrange, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, p..., GibkiKaktus, Kuzyn, GMRussell, Radek Ignatów, r..., Threef, s..., Murrri, Jarkozpl, yazaa, Dyno, szmalu, OdrzuconyKrakers, Kandif, Skovv, Danieo, antek, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?