Linki do ciekawych stron

Artykuł - Wprowadzenie do teorii grafów

W zasobach w dziale algorytmów pojawił się nowy trzy-częściowy artykuł. Ma on za zadanie przybliżenie czytelnikowi podstawowych zagadnień związanych z grafami.
Dla większości może być trochę niezrozumiały, lecz mam nadzieję, że chociaż kilka osób coś z tego wyciągnie :)
Miłej lektury!

LINK -> Część 1
LINK -> Część 2
LINK -> Część 3

Komentarze (łącznie 16, wyświetlam 1 - 15):
a
adam014 (Nie., 24 Maj. 09, 16:13)
#1

Super :D

Platyna (Nie., 24 Maj. 09, 19:20)
#2

Komentujcie mi artykuł bo się napracowałem :(

J
Japanstache (Nie., 24 Maj. 09, 19:22)
#3

ALWAYS BET ON DUKE

kraznal (Nie., 24 Maj. 09, 20:14)
#4

Artykuł jest dobry ,coś w tym jest tylko będę musiał go pare razy przeczytać by skumać co

P
Pieter (Pon., 25 Maj. 09, 10:55)
#5

no cóż, fajnie się czyta ;) podoba mi się, ale na razie mało kapuje ;/

Platyna (Pon., 25 Maj. 09, 16:22)
#6

Pieter, ty nie kapujesz? Spodziewałem się, że sporo osób nie skuma, ale jednak ty myślę, że powinieneś skumać. Nie jesteś już takim młodym żuczkiem :P

Matthew (Pon., 25 Maj. 09, 17:38)
#7

Mimo, że nie lubię zbytnio teorii w programowaniu, to ten artykuł jest ciekawy :)

Platyna (Pon., 25 Maj. 09, 18:05)
#8

A ja właśnie kocham teorię :P
Lubię sobie wykładu posłuchać, a już najbardziej lubię jak na kółkach gostek rzuca jakieś zadanie (którego sam rozwiązać nie potrafi) i wszyscy wspólnie kminimy :P
A jak już się rozwiązanie znajdzie i trzeba to zakodzić, to już mi się strasznie nie chce. Implementowanie jest nudne :)

Dawidds (Pon., 25 Maj. 09, 18:46)
#9

A u mnie W SZKOLE nikt nigdy nie słyszał o czymś takim jak np. HTML (a niby profil informatyczny... :|), a nauczyciel z kolei może i wie, co to html (bo to jest w programie... ^^), ale cpp to już dla niego obce słowo...
I weź się tu rozwijaj, jak na dodatek angielskiego dobrze nie znasz... :D

koko123 (Pon., 25 Maj. 09, 20:06)
#10

Artykuł, po prostu super, chociaż grafy to prosta rzecz :D
Dawidds, w gimnazjum do którego uczęszczałem facet od infy potrafi programować w CPP, natomiast w liceum facetka nie ma żadnego pojęcia na temat języków programowania :/

Matthew (Pon., 25 Maj. 09, 20:47)
#11

@Dawidds: TI czy Liceum? Ja jestem w TI i w tym roku prawie niczego się nie nauczyłem - co najwyżej trochę o Wordzie, Excelu i PowerPoincie. Z programowania to trochę Pascala (nikt oprócz mnie i jednego kumpla nic nie rozumiał) a z systemów operacyjnych to już nikt nic nie kapuje - notatka i referaty ot cała praca na ten przedmiot.
I jak tu kur...czę mam się wykształcić w tym kierunku, skoro niczego sensownego się nie uczę a co dopiero inni?

Platyna (Pon., 25 Maj. 09, 20:57)
#12

Dawidds jest jeszcze w gimnazjum :)

Dawidds (Pon., 25 Maj. 09, 21:21)
#13

Bez jaj, ale moja klasa zwie się informatyczno-matematyczna, a już o htmlu nie mówiąc, to większość tych "informatyków" nie słyszała nigdy słowa "linux" etc.
A co najlepsze, jak pani na matmie się czepi, czemu oni się zapisali do klasy inf-mat, skoro w ogóle liczyć nie umieją, to stwierdzają pewni siebie:
"Bo my się tu do informatycznej zapisaliśmy"... :d

W sumie, to tylko ja w tej klasie jestem "inf-mat"... ^^

Platyna (Pon., 25 Maj. 09, 21:24)
#14

Podobnie miałem w gimnazjum :)
Tylko ja i kilka innych osób z myślą o matematyce i informatyce byliśmy w mat-infie, reszta gadała, że dla informatyki, ale prędzej się do pchania karuzeli nadawali.

Matthew (Pon., 25 Maj. 09, 22:37)
#15

U mnie w klasie nie licząc mnie są ze 4 osoby znające się w takim średnim stopniu na komputerach. Reszta poszła, bo została przyjęta, a nie dla kierunku.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
35 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, 🧁Cupcake🧁, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, Wielki Druid, Destiny, Kuzyn, GMRussell, Tidżi, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, r..., Threef, s..., Murrri, Sporek, Dyno, szmalu, Morro, OdrzuconyKrakers, Kandif, Skovv, bagno, Arrekin, Mtax, Voytec, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?