Strzelanka a'la Aliens Attack On Colony

Jest to wersja Open Source praktycznie gotowej gry Nikasa. Dobrze wykonany, większość kodu opisana. Jest lekki bałagan w kodzie, ale do analizy wystarczy.

Autor: Nikas

Rozmiar
686 KB
Autor
Nikas
Ocena
7/10
19 głosów
Komentarze
Komentarze (łącznie 22, wyświetlam 1 - 15):
Nikas (Wto., 30 Gru. 08, 12:25)
#1

Ta gra była gotowa może w 15% ale spoko ;D

M
~Mimek (Wto., 30 Gru. 08, 12:27)
#2

Wszystko jest jak powinno :) A czy w 15% czy w 90% to nie ma różnicy Open Source to Open Source :) A i jeszcze powiedz skąd grafiki i dźwięki, bo to ważne !!!

Nikas (Wto., 30 Gru. 08, 12:28)
#3

grafiki moje wszystko a dźwięki pewnie z findsounds

P
PsichiX (Wto., 30 Gru. 08, 12:29)
#4

No Nikas, jednak cos z Ciebie w przyszlosci bedzie ;)

Borek (Wto., 30 Gru. 08, 12:49)
#5

Miło, że ktoś się wzoruje na projektach GS :D. Wypowiedziałbym się dokładnie na temat kodu, ale musiałbym trochę narzekać :) Dla początkujących super!! Chyba najlepszy przykład strzelanki jaki był do tej pory. Grats.

P
Pental (Wto., 30 Gru. 08, 12:53)
#6

Efekt może fajny, ale moim zdaniem za dużo burdelu i nieestetyczności w kodzie, nie mówiąc już o tym, że nie jest za optymalny :P ...

J
Japanstache (Wto., 30 Gru. 08, 12:55)
#7

"zmysl szukania" też Twój?:)

P
Pental (Wto., 30 Gru. 08, 13:01)
#8

Dżapan, o co chodzi?

Nikas (Wto., 30 Gru. 08, 13:15)
#9

hm?
napisałem na forum tylko że cekol poprawił omijanie przeszkód?

Cekol (Wto., 30 Gru. 08, 13:50)
#10

Nom, "zmysl szukania" dodałem , gdy nikas umieścił sourca gry na forum :)

Borek (Wto., 30 Gru. 08, 14:01)
#11

Ja pamiętam jak w 2000 roku w Aliens 1 jeszcze nawet nie AOC, Ranmus mi napisał prościutki system inteligencji obcych :) Zresztą od tego się zaczęło, że znam Ranmusa :D

M
~Mimek (Wto., 30 Gru. 08, 14:06)
#12

Heh, fajnie :) Ciekawe co wyjdzie z duetu Nikas i Cekol ^^

DanielBGRJ (Wto., 30 Gru. 08, 18:29)
#13

Nikas, grafika prawie wszystko twoje :]

Nikas (Wto., 30 Gru. 08, 19:05)
#14

a co nie moje?
aaaaa orry,wubych granatu jest bodajże z jakiegoś programu do generowania wybuchów i to wszystko

DanielBGRJ (Wto., 30 Gru. 08, 19:22)
#15

Nie do końca, gdyż gdy Ty dałeś kod źródłowy, ja przerobiłem trochę kilka grafik, potem dalej ktoś (nie pamiętam) poprawił AI potworków oraz kilka innych rzeczy, i tą właśnie wersję dałeś tutaj dodając efekt smug za pociskami(IMO bardzo tani efekt)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 81 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 27 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 42 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
43 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Morti, 🧁Cupcake🧁, Nikas, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, Cosplyfanka, Wielki Druid, Destiny, Kuzyn, GMRussell, Tidżi, Radek Ignatów, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, r..., Threef, s..., Moldis, Pako, Murrri, Jarkozpl, yazaa, Sporek, Dyno, Deusald, szmalu, Ulti, Kandif, Skovv, Danieo, bagno, Arrekin, Mtax, g..., Voytec, Cebul, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?