Jaka zmiana w GM9 jest przez Ciebie najbardziej oczekiwana?

1. Polska dokumentacja i interfejs

14%
20%

2. Zoptymalizowanie funkcji rysowania - więcej rzeczy bez spadku FPS

36%
21%

3. Ulepszone 3D

11%
18%

4. Wbudowany moduł fizyki

11%
15%

5. Wbudowany moduł gier sieciowych

10%
15%

6. Zoptymalizowane wczytywanie zasobów i zużycie pamięci przez nie

19%
11%
Komentarze (łącznie 44, wyświetlam 1 - 15):
gnysek (Pią., 23 Gru. 11, 20:31)
#1

Co najmniej 4 rzeczy z tej listy w GM9 będą :P Ale ja nic nie mówiłem!

HuderLord (Pią., 23 Gru. 11, 20:52)
#2

Wbudowane GMAPI !! wiele ludzi na yoyogmc chciało by tego :P
A tutaj zaznaczyłem ulepszone 3D

E
Exigo (Pią., 23 Gru. 11, 21:18)
#3

Wczytywanie zasobów, jeśli mam wybierać z ankiety. Btw. to prawda że zmieniają z directx na opengl? Czy obsługują obydwa, w zależności od sprzętu docelowego?

Muuuuczek567 (Pią., 23 Gru. 11, 21:42)
#4

Zaznaczyłem FPS. Najbardziej jestem za polskim interfejsem i dokumentacją, ale to będzie na pewno, prawda gnysku???

HuderLord (Pią., 23 Gru. 11, 21:57)
#5

No mówił że będzie.

gnysek (Pią., 23 Gru. 11, 22:25)
#6

@Exigo: na windowsa chyba nadal będzie to DX (aczkolwiek pewnie zależy od zasobów programistycznych, może będzie do wyboru).
@Muczek: tak, Mike mi to w trakcie rozmowy powiedział, to był jeden z powodów dla których chcieli mnie zatrudnić.

E
Exigo (Pią., 23 Gru. 11, 22:40)
#7

Pytam, żeby nie wyjść na niedoinformowanego: Tak po za ankietą, przydała by się jakaś (nawet) prosta obsługa fragment shaderów. Dało by to dużego kopa.

Sernat19 (Sob., 24 Gru. 11, 00:52)
#8

Gdzie to pytanie :D ?

Sernat19 (Sob., 24 Gru. 11, 01:08)
#9

Dobra, już mam.

k
karolo320 (Sob., 24 Gru. 11, 11:27)
#10

Ja dałem FPS przy drawowaniu.

TeeGee (Sob., 24 Gru. 11, 12:05)
#11

Było by miło jakby to wreszcie po prostu normalnie działało, bo GM8.1 do komercyjnych projektów się nie da używać.

R
Raalsky (Sob., 24 Gru. 11, 12:56)
#12

Systemy Kontroli Wersji mile widziane. Przydałaby się pomoc przy tworzeniu gier zespołowo.

Muuuuczek567 (Sob., 24 Gru. 11, 13:03)
#13

To już chyba jest. W 5PICE, a to wersja pośrednia do wersji Studio.

R
Raalsky (Sob., 24 Gru. 11, 13:07)
#14

Spokojnie, wiem czym jest 5PICE, ale niestety nie mam, więc nie mogę się w tym temacie wypowiedzieć. Miło by było, gdyby ktoś nagrał recenzję związaną z Systemami Kontroli Wersji pod 5PICE o ile są oraz jakie nowości wprowadza. Jedyna moja styczność to na SGS2011 w pierwszy dzień jak się jeszcze rozpakowywali to u Gnyska widziałem 5PICE.

Uzjel (Sob., 24 Gru. 11, 13:32)
#15

Gnyska nie było pierwszego dnia x)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 81 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 27 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 42 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
28 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, Morti, Grela, Alice, LeD, Carl-bot, Wielki Druid, GMRussell, Tidżi, fervi, Radek Ignatów, r..., Threef, Moldis, Pako, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Ulti, Danieo, bagno, antek, g..., Borek, moeglich, Add92, Shockah
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.