Linki do ciekawych stron

iPad - czyli GM znów na urządzeniach przenośnych

Ekipa YoYoGames zaprezentowała dzisiaj na najnowszym produkcie Apple, czyli iPadzie (taki iPod XXL...) działającą grę z GM. Oczywiście padło na tę samą produkcję co zawsze, czyli na SkyDiver.

Zastanawiające jest jak słynący ze słabej wydajności GM daje sobie radę na kolejnym przenośnym sprzęcie. Czyżby dosięgnęła go jakaś nieznana optymalizacja, której z jakiegoś powodu panowie z Dundee nie chcą udostępnić dla wersji PC?

youtu.be/qRDMdxQDdwg

Komentarze (łącznie 23, wyświetlam 1 - 15):
D
Dawka83 (Pią., 24 Wrz. 10, 20:08)
#1

Ale po co to? Może by tak zoptymalizowali wreszcie wersje na pc niż robić jakąś gównianą emulacje na inne platformy/sprzęty których i tak nikt nie używa oprócz fanbojów!? Ja się pytam kto to wymyśla!

P
PsichiX (Pią., 24 Wrz. 10, 20:21)
#2

zważając na to że gm na maci był pisany od zera, to zwyczajnie nie mają ludzi ani czasu na przepisanie GMa w wersji windowsowej

Uzjel (Pią., 24 Wrz. 10, 20:23)
#3

Według mnie celowanie w iPody, iPhony i iPady jest celniejsze od komputerów. Mikro transakcje to naprawdę kupa forsy.

Robert Prus (Pią., 24 Wrz. 10, 20:31)
#4

No to tylko czekac na SkyDiver na iPodzie Touch.

S
Snake (Pią., 24 Wrz. 10, 20:46)
#5

Wait, z tego, co pamiętam Apple zabroniło developerom software'u pod iOS 4 korzystać z jezyków skryptowych, VM itp. więc gry tworzone w GM też nie przejdą. Według tego: apple.com/ipad/software-update niedługo mają udostępnić iOS 4 pod iPada :F

K
Kofel (Pią., 24 Wrz. 10, 21:05)
#6

ΨΧΞ, pierwsze słyszę, że GM na Mac był przepisany :D

K
Kofel (Pią., 24 Wrz. 10, 21:07)
#7

psichix*

K
Kofel (Pią., 24 Wrz. 10, 21:08)
#8

a sry, może chodzić o runnera

TeeGee (Pią., 24 Wrz. 10, 23:24)
#9

Snake, Apple ostatnio zrezygnowało z tego zapisu, więc już nie ma problemu.

Ja tam się bardzo cieszę. iPad może i jest cholernie drogi jak na zabawkę (zwłaszcza w Polsce), ale to fajna platforma do gier i jego użytkownicy to bardzo dobra grupa docelowa. W ArcMagi czy nawet w stare MAGI by się naprawdę super grało na iPadzie. Mam tylko nadzieję, że YoYo pozwoli użytkownikom na generowanie aplikacji pod iOS, a nie będzie działać jako pośrednik w stylu "my ci sportujemy grę, ty nam oddasz połowę kasy z zysków".

TheMarcQ (Sob., 25 Wrz. 10, 11:21)
#10

to ja poproszę gm na androida

flipper (Sob., 25 Wrz. 10, 11:30)
#11

Fajnie by było jakby jeszcze zrobili GM na ipod touch

TheMarcQ (Sob., 25 Wrz. 10, 11:53)
#12

ipod touch, iphone i ipad mają ten sam system operacyjny, ios, więc jak bezie na ipada to odpalisz też na pozostałych

flipper (Sob., 25 Wrz. 10, 11:59)
#13

Chyba że ktoś nie aktualizuje systemu bo wcześniej w ipodach był iphone os. Ale interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Ciekawe czy będzie można w swoich grach wykorzystywać akcelerometr.

Dawidds (Sob., 25 Wrz. 10, 12:16)
#14

Nie widzę powodu, dla którego mieli by tego nie dodać.

gnysek (Sob., 25 Wrz. 10, 14:52)
#15

Z kolei mouse enter i mouse leave zostanie usunięte - myślę, ze to będzie trochę inny GM.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 SolFar
(~ostatnie 15 minut)
Discord
42 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Papaj, 🧁Cupcake🧁, Alice, HappyOrange, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, Wielki Druid, Kuzyn, GMRussell, Tidżi, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Radek Ignatów, r..., Threef, Uzjel, s..., Chell, Murrri, firemark, Sporek, Dyno, Deusald, szmalu, OdrzuconyKrakers, Kandif, bagno, antek, Arrekin, 21Lancz, Mtax, MrTesterr, Voytec, Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, PanPupa
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?