Linki do ciekawych stron

GM4MAC 7.5 Release Candidate 1

Ukazał się kandydat do wydania Game Makera 7.5 na komputery Apple, dostępny jest na stronie gm4mac.yoyogames.com.

Zostaliśmy również poinformowani, iż wyniki zawodów #5, oraz temat zawodów #6 zostaną podane pod koniec kwietnia.

Komentarze (łącznie 22, wyświetlam 1 - 15):
Uzjel (Czw., 15 Kwi. 10, 17:40)
#1

Fajnie by było, jak by teraz się zabrali za robienie GM'a pod iPoda Toucha, iPhona i iPada. Tak wielkiego rynku gier przenośnych nie można zignorować.

gnysek (Czw., 15 Kwi. 10, 19:17)
#2

Nie muszą robić GMa pod te sprzęty, wystarczy, że gry na Macu się pod nie skompilują (do tego jest runner w C++, żeby spełniać warunki licencyjne Apple'a).

vadeuru (Czw., 15 Kwi. 10, 20:52)
#3

Na iPoda z chęcią by się przydał, tak samo na telefony obsługujące WindowsMobile lub z klawiatura QWERTY :P
No lub chociażby na najprostsze telefony (SE c510,Nokia e52 itp.) jako aplikacja z samymi "klockami"

Dawidds (Czw., 15 Kwi. 10, 20:55)
#4

No no, do tego symbian, linux też by się przydał...

Marek Siemaszko (Czw., 15 Kwi. 10, 21:32)
#5

toć e52 to symbian

gnysek (Czw., 15 Kwi. 10, 21:47)
#6

iPad, iPhone i iPod są kompatybilne jeśli chodzi o gry (AppStore).

Uzjel (Czw., 15 Kwi. 10, 23:36)
#7

Dlatego myślę że jak już robią pod Maca, to elegancko by było zrobić teraz dla Mobile Device'ów Appla... Jednak PSP całkowicie jak na razie się zadowolę :)

b
borubarartur (Pią., 16 Kwi. 10, 15:53)
#8

przydałby się GM pod linuxem, chociażby mnie ;p

p
radekgd (Pią., 16 Kwi. 10, 22:12)
#9

Ja nie używam Mac'a i to dla mnie mało istotne ;)
Ale na PSP już da się robić? (Nie wiem sam)

gnysek (Sob., 17 Kwi. 10, 11:39)
#10

A widzisz powyżej takową informację?

GM pod linuxem wyjdzie pewnie zaraz po GM na Maca, bo kod jest multi-platformowy i chyba pod openGL.

Marek Siemaszko (Sob., 17 Kwi. 10, 21:05)
#11

marzę aby w końcu na swoją komórkę pyknąć w którąś z gier :D

gnysek, wydasz almore w wersji symbian? :D

gnysek (Sob., 17 Kwi. 10, 21:13)
#12

Brak obsługi DLLi chyba na to nie pozwoli.

P
PsichiX (Pon., 19 Kwi. 10, 08:22)
#13

gnysek, gadalem z Sandym i gm pod linuxa nigdy nie wyjdzie - w ogole nie celuja w rynek gier na linuxa.. bo sie nie oplaca :P
A almora w wersji na symbiana to nie taki problem, jest OGL-ES, jest obsluga sieci, reszte by sie napisalo, problem w tym ze byla by wciaz za malo wydajna aby uzywac gprs i dzialala jak ta na pc.

P
Pieter (Pon., 19 Kwi. 10, 09:47)
#14

ale można by zrobić singielka :P

Marek Siemaszko (Pon., 19 Kwi. 10, 18:24)
#15

a telefony z Wifi? =p

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 72 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 18 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 33 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Adriann
(~ostatnie 15 minut)
Discord
43 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Grela, Nikas, Alice, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, p..., GibkiKaktus, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, r..., s..., Moldis, Murrri, MIXZZZ, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Ulti, Kandif, bagno, Arrekin, Tidżi, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, Sporek, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?