Linki do ciekawych stron

Druga Beta dla Maca!

Ukazała się już druga beta GM7 na komputery MAC. Wyeliminowano w niej błędy jakie do tej pory znaleziono, a teraz trwają poszukiwania następnych. Jeżeli posiadacie MACa możecie pomóc, wysyłając zgłoszenie pod adres: applebeta@yoyogames.com - im więcej testerów, tym szybciej wersja MAC zagości w wersji finalnej. YYG nie planuje jednak wypuszczać tych samych wersji GM na obie platformy w tym samym czasie, co znaczy, że GM8 ukaże się na początku tylko na PC. Wersja MAC ma ukazać się jeszcze tego lata, a potem programiści mają zabrać się za niedoróbki w serwisie.

Komentarze (łącznie 15):
D
Dawka83 (Nie., 28 Cze. 09, 15:57)
#1

Kto mam maca przyznawać się! XD

4
47xxxxxxxx (Nie., 28 Cze. 09, 16:10)
#2

"mam" - sam się przyznałeś

TERROR DRONE (Nie., 28 Cze. 09, 20:46)
#3

ty tez to powiedziales ]:)

K
Kofel (Nie., 28 Cze. 09, 20:49)
#4

Ja mam, zaraz maila piszę

D
Dawka83 (Nie., 28 Cze. 09, 21:23)
#5

w o gule gdzie kupić maca w Polsce?

Ghost (Nie., 28 Cze. 09, 21:31)
#6

Nie, trzeba jechać do Kambodży.

Ghost (Nie., 28 Cze. 09, 21:32)
#7

Nie, nie da się kupić*

K
Kofel (Nie., 28 Cze. 09, 23:06)
#8

Właśnie sciągam. W polsce Maca łowi się w morzu.

K
Kofel (Nie., 28 Cze. 09, 23:11)
#9

Więc tak, pierwsze co rzuca się w oczy to brzydka ikonka. GUI paskudne, ale to wiem szczegół ;P
Na szybko walnąłem jednego sprita, obiekt i room, włączam a tu brzdęk błąd ze nie ma runnera, ok sciągnełem jak kazali, wrzuciłem w ten sam folder gdzie IDE i działa, gra się uruchamiała kilkanaście sekund ;P

K
Kofel (Nie., 28 Cze. 09, 23:12)
#10

Zauważyłem że w .app runnera jest (sic!) SDL!, ciekawe czy YoYo Games zmienia silnik i użyje SDL+OpenGL :)

Robert Prus (Pon., 29 Cze. 09, 06:34)
#11

Jak gm na maca będzie lepszy od wersji na pc, to się wścieknę

P
PsichiX (Pon., 29 Cze. 09, 09:10)
#12

kofel, z tego co wiem to maci nie uzywaja directxa, tylko opengl wiec sila rzeczy musi byc tam sdl + opengl i watpie aby zmieniali na to samo w wersji na PC :P to nie jest robota dla tych leni :)

gnysek (Pon., 29 Cze. 09, 11:19)
#13

Kofel - screeny :D

K
Kofel (Pon., 29 Cze. 09, 11:31)
#14

Jak wróce z pracy to zrobie :P

K
Kofel (Wto., 30 Cze. 09, 20:42)
#15

files.getdropbox.com/u/231529/GameMaker_7_Mac.zip macie jc. tu link, jeśli ktoś chce. Ja dziś albo jutro wrzucę skreeny.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 72 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 18 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 33 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
43 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Grela, Nikas, Alice, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, p..., GibkiKaktus, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, r..., s..., Moldis, Murrri, MIXZZZ, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Ulti, Kandif, bagno, Arrekin, Tidżi, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, Sporek, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?