Linki do ciekawych stron

Marcowe wieści z YYG

Kolejna porcji wiadomości od Sandy'ego z YoYoGames.
Pierwsza dobra jest taka, że pod koniec kwietnia dostaniemy betę Game Makera na platformę Mac. Możliwe też, że pojawi się wersja Game Makera na iPhone. Co ciekawe, iPhone używa podobno OpenGL... czyżby zmiana w silniku GM i właśnie stąd plotki o wersji na Linuxy ?
Poza tym zwiększono na YYG limit PW do 100, a w ciągu następnych 2 tygodni szykuje się przeniesienie na nowy serwer. W późniejszym czasie, można się też spodziewać poprawek na stronie - jakich - jak zwykle nie podano.
I na koniec przypomnienie, że zbliża się koniec konkursu o starożytnych cywilizacjach, który kończy się 27 kwietnia.

UPDATE A jednak, po mojej kolejnej prośbie Sandy puścił parę z ust. Nowa wersja Game Makera ze zmienionym sposobem wczytywania zasobów. Poprawki możemy spodziewać się w połowie maja.

Komentarze (łącznie 36, wyświetlam 16 - 30):
Ranmus (Pon., 31 Mar. 08, 17:34)
#16

Wnerwia mnie już to. Lecą zbytnio na kasę i na siłę rozszerzają sobie rynek zamiast szlifować to co już mają. Tak się nie robi panowie z YoYoGames, najpierw się dba o aktualnych klientów żeby ich nie stracić, a potem sobie szuka nowych do jasnej ciasnej %$%#35

Bixon (Pon., 31 Mar. 08, 17:34)
#17

Co z tym update? Bo mi się nic prawie nie wyświetla ;/

David Dark (Pon., 31 Mar. 08, 17:39)
#18

mnie tes :D tylko do 'sposo...' o_0

P
Pieter (Pon., 31 Mar. 08, 17:50)
#19

sposo...? i co dalej??

K
Kamilek (Pon., 31 Mar. 08, 18:18)
#20

ja mowie ze bedzie "... zmienionym sposobem zapisywanie do plikow .EXE" xD

Moldis (Pon., 31 Mar. 08, 18:34)
#21

".. zmienionym sposobem edycji skryptów, dojedzie obsługa formatowania czcionki." xD

P
Pieter (Pon., 31 Mar. 08, 18:41)
#22

bla bla bla... nie wprowadzaj w błąd dobrze?

D
Driger (Pon., 31 Mar. 08, 18:44)
#23

A ja chyba wiem o co loto z tym uptade newsa =D

HuderLord (Pon., 31 Mar. 08, 19:13)
#24

xD jaki update- pół zdania :D

M
Modnar23 (Pon., 31 Mar. 08, 20:25)
#25

Gnysku wyduś to z siebie.

owyn (Pon., 31 Mar. 08, 20:34)
#26

Dzień dobry

gnysek (Pon., 31 Mar. 08, 21:02)
#27

Kuźwa, ktoś zrobił obcinanie newsów :)

D
Driger (Pon., 31 Mar. 08, 21:05)
#28

Oh juz myslalem , ze to prima aprillisowy jooke ;d , znow niedokonczony uptade ;d

David Dark (Pon., 31 Mar. 08, 21:36)
#29

ok jak narazie niewiele to mowi i co to zmieni, bedzie trzeba czekac na nowa wersje zeby sie przekonac.

Jaklub (Pon., 31 Mar. 08, 21:44)
#30

Zmienione wczytywanie zasobów?! O kur... ka, to już nie będzie ten sam GM.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 65 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 11 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 26 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
12 użytkownicy online na discordzie:
Alice, Carl-bot, p..., GMRussell, Radek Ignatów, Threef, Jarkozpl, Dyno, szmalu, Danieo, bagno, l...
Shoutbox
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Wojo (12:50, 07.12.25)
Ehh znak czasu. Prawie dwa miesiące ciszy w shoutboxie, na forum też raczej cisza i jest głównie swego rodzaju archiwum ostatnich dwóch dekad
gnysek (16:01, 16.10.25)
To już google decyduje. Mam wrażenie, ze po datach obcina stare treści.
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?