Linki do ciekawych stron

Nowa ankieta

Dodałem nową ankietę, która zawiera trochę nietypowe ale bardzo ciekawe dla mnie pytanie. :)

Kto zagłosuje ostatni, ten parówka!

Komentarze (łącznie 28, wyświetlam 1 - 15):
M
Markos (Czw., 21 Gru. 06, 23:35)
#1

No fajnie stara ankieta sux :P a ta rox :D

Marmot (Pią., 22 Gru. 06, 06:55)
#2

Ta jest głupia bo narazie tylko 3 głosy xD

Tymon (Pią., 22 Gru. 06, 08:34)
#3

No nie, Ranma! xD

Nie łapie, po co używać ClearType na laptopie? Ja lubię łoglądać pojedyńcze pixelki.

pietrus (Pią., 22 Gru. 06, 12:31)
#4

nie wiem co to jest to cleartype, ale ja mam wygładzone ;P

Blackmaul (Pią., 22 Gru. 06, 12:35)
#5

Ja nawet nie wiem o co tutaj chodzi :)

Tymon (Pią., 22 Gru. 06, 12:42)
#6

WinXP -> Właściwości pulpitu -> Zakładka Wygląd -> Przycisk Efekty -> Użyj następującej metody wygładzania krawędzi czcionek ekranowych -> ClearType.

Ranmus (Pią., 22 Gru. 06, 12:52)
#7

@Tymon: Cleartype jest głównie dla ekranów LCD gdyż monitory kineskopowoe - CRT mają mniej wyraźny obraz i lekko go rozmywają. Jak nie odczuwasz różnicy, to twoja sprawa, do niczego nie nakłaniam. Jednak potestuj sobie to ustawienie przez tydzień, mimo że ciężko na początku się przyzwyczaić. Chodzi ogólnie o to, że tekst staje się bardziej czytelny i mniej męczący dla oka przy dłuższym użytkowaniu. Nawet spece od MS to zauważyli, dlatego też specjalnie w IE7 jest włączone domyślne wygładzanie. A w linuksie jest to od razu na starcie. Badania były przeprowadzane przez naukowców już wielokrotnie i wyniki są jednoznaczne. A ja mogę potwierdzić ich prawdziwość po sobie. :)

Blackmaul (Pią., 22 Gru. 06, 12:54)
#8

Wszystko takie rozmazane i nie wyraźne :P Pikselki lepsze...

Tymon (Pią., 22 Gru. 06, 12:55)
#9

Oj, przecież to nie jest rozmazane. I rzeczywiście - fonty są czytelniejsze.

P
Patrysław (Pią., 22 Gru. 06, 14:33)
#10

Jestem burżujem i mam LCD, włączyłem sobie teraz na sprawdzenie tego klirtajpa i głupio to wygląda (chyba przyzwyczaiłem się do pikseli). Odpowiedź nr 3. "Nerdziostwo"? :D

Tymon (Pią., 22 Gru. 06, 14:54)
#11

Witaj w klubie :D

C
Cobra (Pią., 22 Gru. 06, 15:37)
#12

Zbytnio to wszystko rozmazane. :] Przetestuję parę dni. :P

Dark Maximal (Pią., 22 Gru. 06, 17:47)
#13

Ja na tym jadę od zawsze i zdążyłem się przyzwyczaić ;) A więc głos na nr 1 =D

M
Markos (Pią., 22 Gru. 06, 17:58)
#14

Taaa ja tez odpowiedź 1 a dowiedzialem sie o tym z jakies 2 miesiace temu i rzeczywiscie jest roznica :P

P
Patrysław (Pią., 22 Gru. 06, 18:06)
#15

Nie dam się wam przekabacić. :D

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 80 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 26 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 41 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
43 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Morti, Grela, Nikas, Alice, HappyOrange, Carl-bot, pABLO, GibkiKaktus, Cosplyfanka, Kuzyn, GMRussell, Tival, Tidżi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Radek Ignatów, r..., Threef, RogerDodg3r, Uzjel, s..., Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, Deusald, szmalu, Korodzik, sgames, sutikku, Marco, Ulti, tertegier1137, Danieo, bagno, Arrekin, Mtax, g..., GreenClover, l..., Cebul, Borek, moeglich, h..., Shockah
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?