Linki do ciekawych stron

Marzipan v4.5

Jest to dosyć przestarzała informacja ale warto o tym wspomnieć. Otóż, użytkownik GM Community o nicku percsich.hu tworzy program, który exportuje modele 3D z programów Anim8or (*.vtx), Wavefront (*.obj) oraz AutoDesk 3D Studio (*.3ds) do Game Makera, a dokładniej tworzy gotowy skrypt, który możemy umieścić w swoim projekcie do zamieszczenia danego modelu 3D. Warto podkreślić iż ten program tworzony jest w Game Makerze, po więcej informacji zapraszam pod ten LINK.

To było takie małe info ze sceny GM'a na odświeżenie GMClanu ;)

UPDATE
Dostępna jest już nowa wersja oznaczona numerkiem v5.0, dodana została jedna, ale za to bardzo przydatna funkcja. Po więcej informacji zapraszam do linku wymienionego wyżej...

Komentarze (łącznie 40, wyświetlam 1 - 15):
b
bigshark (Czw., 11 Sie. 05, 10:34)
#1

Nom, pewnie ten skrypt to miliony linijek kodu i ogromne spowalnianie giery.

Tymon (Czw., 11 Sie. 05, 14:46)
#2

Ściągnij, sprawdź :) Mi się przyda do FPS :D

gnysek (Czw., 11 Sie. 05, 15:52)
#3

Moja babcia powiada, że "Ja wam marcepanów nie dam". A tu patrzcie - rozdają marcepany za darmo :P.

Zonaimad (Czw., 11 Sie. 05, 19:44)
#4

Coś zepsuty ten marcepan, przetasowałmi wierzchołki w modelu w cholerę :P
Ale sam interpace program ładnie wygląda :-)

m
~macieq_44 (Sob., 13 Sie. 05, 10:16)
#5

Pomocy! Jak użyc tego zrobionego skryptu z marzipana w GM 6.0 ? Bo przetworzyłem obiekt z anim8tor'a do marzipana no i skrypt dlugi to nie jest, ale nie wiem jak go użyć. Proszę pomóżcie =[

I
~Icbal (Sob., 13 Sie. 05, 23:02)
#6

hej hej

Pietrus_paN (Nie., 14 Sie. 05, 13:18)
#7

Co to za SPAM? :[

raptor1989 (Nie., 21 Sie. 05, 20:00)
#8

Kurde ja jak chce wczytać to mi sie wiesza komp:/

b
bigshark (Pon., 22 Sie. 05, 08:42)
#9

to ja ci mówie, najlepsze jest modelowanie w codzie i tyle , bez kombinowania. Po prostu wpisujesz współrzędne i masz. Jeśli masz też cierpliwość to możesz wymodelować coś naprawdę dobrego, jeśli nie masz cierpliwości nic porządnego nie wymodelujesz w codzie.

Marmot (Pon., 22 Sie. 05, 10:02)
#10

Taaa, ale lepiej jest wymodelować graficznie i potem wyeksportować do GMa.

b
bigshark (Pon., 22 Sie. 05, 10:19)
#11

ale będzie wolniej działać i bez animacji.

Marmot (Pon., 22 Sie. 05, 10:56)
#12

Bez animacji?? Chyba cię coś...

Pietrus_paN (Pon., 22 Sie. 05, 14:07)
#13

Wiadomo, że lepiej modelować w odpowiednim progsie. W kodzie to ty możesz sobie co najwyżej g**** wymodelować. Takie jest moje zdanie. Blendera w łape bierz, i modeluj ile chcesz ;P

l
lion (Pon., 22 Sie. 05, 14:24)
#14

a ja mam białe włosy xO

Marmot (Wto., 23 Sie. 05, 10:33)
#15

Blender jest zbyt porąbany :P . Cinema rządzi :)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
42 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Papaj, 🧁Cupcake🧁, Alice, HappyOrange, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, Wielki Druid, Kuzyn, GMRussell, Tidżi, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Radek Ignatów, r..., Threef, Uzjel, s..., Chell, Murrri, firemark, Sporek, Dyno, Deusald, szmalu, OdrzuconyKrakers, Kandif, bagno, antek, Arrekin, 21Lancz, Mtax, MrTesterr, Voytec, Cebul, Borek, Krzysiek1250, h..., Shockah, PanPupa
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?