Linki do ciekawych stron

Nowy system animacji w GMS2 - Sekwencje

Pojawił się artykuł o nowym sposobie animacji w GMS. Wyglada na to, że będzie można tworzyć proste animacje z pomocą spritów i ustalania ich pozycji/kształtów w czasie (coś jak edytor Spine, ale uproszczone). Prawdopodobnie edytor pozwoli na tworzenie cutscenek (czyli taki timeline ale w room editorze).

Jest nawet pierwszy screen:

Grafika: /upload/ajax/5741bf43ff8130af3f620dd6fe9b5950.png

Niestety, dodatek ten pojawi sie dopiero po nowym roku.

mcvuk.com/development/yoyo-games-plan-to-inspire-a-whole-new-generation-of-game-devs

Komentarze (łącznie 6):
Uzjel (Wto., 23 Paź. 18, 16:34)
#1

Może się przydać do robienia menusów

I am Lord (Wto., 23 Paź. 18, 17:59)
#2

Nadal 100 lat za murzynami są no ale chociaż jakiś progress delikatny

gnysek (śro., 24 Paź. 18, 10:53)
#3

Zapomniałem wam dodać źródło, czytałem wybiórczo, może coś tam jeszcze jest opisane: mcvuk.com/development/yoyo-games-plan-to-inspire-a-whole-new-generation-of-game-devs

gnysek (śro., 24 Paź. 18, 11:01)
#4

I jeszcze bawiąc się URLem z artykułu, screen w full-hd: mcvuk.com/.../gms2_sequences_press.jpg

Uzjel (śro., 24 Paź. 18, 13:56)
#5

No ze screena widać jeszcze po prawej nową sekcję "Animation Curves"

I am Lord (Sob., 27 Paź. 18, 22:06)
#6

wbudowany tweening coś co powinno być już dawno w GMS1

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 85 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 31 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 46 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
45 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, Papaj, Morti, 🧁Cupcake🧁, Nikas, Alice, HappyOrange, LeD, Carl-bot, Sporek, pABLO, Fox, Cosplyfanka, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, Tidżi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Kalor, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, Uzjel, s..., Chell, Moldis, Pako, Murrri, Dyno, Deusald, szmalu, Ulti, Kandif, Skovv, tertegier1137, Danieo, bagno, antek, Arrekin, Mtax, Cebul, Borek, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah
Shoutbox
Wojo (21:21, 28.06.26)
na ten moment czerwiec prezentuje się dość przyzwoicie jesli chodzi o ilosc wpisow w shoutboxie bo aż trzy! a taki styczeń zero :0
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?