Linki do ciekawych stron

Game Maker 6 - Wieści z placu boju

Po serii bardzo optymistycznych wiadomości na temat silnika graficznego Game Maker'a 6, tym razem Mark Overmars uchylił rąbka tajemnicy o sferze udźwiękowienia najbliższej wersji tego programu. Jakie zaszły zmiany?

Pierwsza kwestia taka, że Mark nie planuje dodać obsługi nowych formatów muzycznych, usprawiedliwiając to świetnymi dodatkami oferującymi taki support. Ważną wiadomością jest wyeliminowanie bug'a związanego z trzeszczeniem muzyki na niektórych kartach dźwiękowych oraz dodanie paru efektów jak obsługa przestrzennego dźwięku, echo, chorus itp. Zresztą zobaczcie sami jak aktualnie prezentuje się nowy panel:
gamemaker.nl/gm6.html

Komentarze (łącznie 10):
C
~Choosen (Czw., 03 Cze. 04, 10:53)
#1

Z tego co wiem dzwiek nie dzialal poprawnie ( a dokladniej w ogole ) na niektorych kartach dzwiekowych, mam nadzieje ze ten blad rowniez zostanie wyeliminowany. Co do efektow powiem krótko - nareszcie. Dzwiek zawsze jest integralna czescia gry a w game ma

Marmot (Czw., 03 Cze. 04, 20:44)
#2

a w game ma co?

g
~gnysek (Wto., 08 Cze. 04, 13:49)
#3

game maker :P

x
~xior (Sob., 12 Cze. 04, 11:17)
#4

:D lov

l
~loko (Czw., 18 Sie. 05, 20:37)
#5

kp2 putos :P

b
bigshark (Czw., 18 Sie. 05, 22:49)
#6

a moim skromnym zdaniem lOKO dostał w OKO i głupoty wypisuje. Jakieś brednie że putos skończył już kp2. Przecież to nie możliwe , niedawno była beta kp2 więc jak mógł on dziś skończyć pełną wersje?? oj loko loko, nikt ci nie uwierzy,wszyscy interesują się słynnym kp2 autorstwa Putosa, być może bedzie to taki HIT jak moja najnowsza gra. Oj Loko loko prowwokacja kiepska. :(

Marmot (Pią., 19 Sie. 05, 11:52)
#7

O co ci chodzi bigshark?

Pietrus_paN (Pią., 19 Sie. 05, 14:38)
#8

Gry zapowiadane na hity są najczęściej kiepskie (np. Doom 3 :D)

dziadekkleofas (Pią., 19 Sie. 05, 17:18)
#9

Albo WS ;p

Pietrus_paN (Sob., 20 Sie. 05, 12:02)
#10

E tam. Większym gniotem było to... Tomb Rajder: Endżel of Darknes. Albo "Tylko ja i moja przestrzeń..." :P

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 85 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 31 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 46 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Wojo
(~ostatnie 15 minut)
Discord
42 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, Morti, 🧁Cupcake🧁, Nikas, Alice, LeD, Nitro Slav, Carl-bot, Sporek, pABLO, Fox, Cosplyfanka, Destiny, GMRussell, Tidżi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, Kalor, r..., Uzjel, s..., Pako, Murrri, MIXZZZ, Dyno, Deusald, szmalu, Kandif, Skovv, tertegier1137, Danieo, bagno, antek, Arrekin, Mtax, Cebul, Borek, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero
Shoutbox
Wojo (21:21, 28.06.26)
na ten moment czerwiec prezentuje się dość przyzwoicie jesli chodzi o ilosc wpisow w shoutboxie bo aż trzy! a taki styczeń zero :0
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?