Linki do ciekawych stron

Kolejna dobra wiadomość od Opery i YoYoGames - gry stworzone w darmowym eksporterze GX.games, który pozwalał na tworzenie gier pod przeglądarkę Opera GX, od dziś zadziałają także w każdej przeglądarce opartej na Chromium. Nie trzeba już ściągać specjalnej odsłony przeglądarki Opera z dopiskiem GX.

W gry możecie zagrać na stronie gx.games/pl .

Dodatkowo poinformowano, że Firefox i Safari nie będą gorsze, ale ich wsparcie pojawi się dopiero za "jakiś czas" :)

Grafika: https://pbs.twimg.com/media/Fyl5P8xWIAILan8?format=jpg&name=medium

Komentarze (łącznie 7):
Adriann (Czw., 15 Cze. 23, 11:52)
#1

O, czyli ludzie nie instalowali Opery dla tych wszystkich gier :D
Cóż, krok w dobrym kierunku, mogliby jeszcze dodać opcję komentowania gier

I am Lord (Czw., 15 Cze. 23, 11:54)
#2

O kurcze, to na edge też powinno co działać co nie?

I am Lord (Czw., 15 Cze. 23, 11:55)
#3

Ciekawi mnie jak to będzie z różnicami między tymi przeglądarkami

I am Lord (Czw., 15 Cze. 23, 11:57)
#4

A jest jakiś serwis w którym można gry uploadowac i od razu uruchamiać z poziomu linka?

gnysek (Czw., 15 Cze. 23, 12:24)
#5

Nie rozumiem pytania. Gry trzeba zrobić w GM, nie ma innych opcji obecnie.

I am Lord (Pon., 19 Cze. 23, 12:00)
#6

No gdzie można umieścić taką grę wyplutą z GMa pod tą operę? Żeby móc publicznie udostępnić, jakiś pomysł?

gnysek (Wto., 20 Cze. 23, 09:36)
#7

No gry z poziomu GM wrzucasz na serwis games.gx - pełen opis tutaj: help.yoyogames.com/.../4407217145105-How-to-Upload-Your-Games-to-GX-games

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 65 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 11 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 26 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
9 użytkowników online na discordzie:
Carl-bot, p..., GMRussell, Threef, Dyno, szmalu, OdrzuconyKrakers, bagno, l...
Shoutbox
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Wojo (12:50, 07.12.25)
Ehh znak czasu. Prawie dwa miesiące ciszy w shoutboxie, na forum też raczej cisza i jest głównie swego rodzaju archiwum ostatnich dwóch dekad
gnysek (16:01, 16.10.25)
To już google decyduje. Mam wrażenie, ze po datach obcina stare treści.
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?