Linki do ciekawych stron

YoYoGames i Opera przeszły właśnie do ostatniego etapu wprowadzania subskrypcji - są one już dostępne także przez Steam.

Przy okazji firma poinformowała, że tzw. stałe licencje, można kupić przez Steam tylko do 31 maja. Co to oznacza?

- Osoby które mają stałą licencję, mogą dożywotnio korzystać z wszystkich wersji GMS2 i GM 2022
- Osoby które mają stałą licencję, będą mogły dożywotnio korzystać z GM LTS (Long Term Support), który ma dostawać aktualizacje SDK/OS, ale bez nowych funkcjonalności, przez dwa lata od pierwszego wydania (prawdopodobnie do lipca 2024)
- Nie jest jeszcze wiadome, czy osoby które mają stałą licencję, będą mogły też korzystać z tzw. "nowego runtime", które ma zostać wydane bliżej 2023 roku

Warto jednak pamiętać, że łącząc swoje konto Steam z kontem YYG nasze stałe licencje zostają dodane do konta YYG, dzięki czemu, bez utraty stałej licencji, przysługuje nam darmowa subskrypcja - 1 rok Indie, lub 2 miesiące Enterprise za każdą posiadaną przez nas licencję. Jeśli więc mamy np. stary eksport na Windowsa, to możemy otrzymać na rok, zupełnie za darmo, eksport na Win+Mac+Linux+HTML5+Android+iOS+GX. Potem wracamy do naszej poprzedniej, stałej licencji. Najlepszym momentem skorzystania z tej promocji będzie zatem moment, w którym pojawi się nowy runtime - wtedy nawet jeśli "stała" licencja miałaby już nie pozwalać z niego korzystać, to subskrypcja doda nam przynajmniej rok darmowego korzystania z nowszej wersji.

Normalnie licencja Indie kosztuje obecnie 23,99 zł miesięcznie, lub raptem 12 zł jeśli interesuje nas tylko eksport na "pulpitowy" system. To mniej niż większość innych typowych w dzisiejszych czasach subskrypcji i warto pamiętać, że można tworzyć gry i bez nich, a licencję kupić tylko na czas potrzeby wykonania eksportów.

Więcej informacji:
gamemaker.io/en/get
help.yoyogames.com/.../4405059050001-Subscriptions-FAQ
forum.yoyogames.com/index.php?threads/gamemaker-on-steam.95453

Komentarze (łącznie 0):
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Czas to zmienić

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
34 użytkownicy online na discordzie:
Miłosz, 🧁Cupcake🧁, Alice, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, Fox, GibkiKaktus, Wielki Druid, Kuzyn, GMRussell, Tidżi, fervi, 𝕳𝖚𝖌𝖔 𝕲𝖔𝖓𝖝𝖆𝖑𝖊𝖝, r..., s..., Murrri, firemark, Sporek, Dyno, szmalu, Morro, OdrzuconyKrakers, Kandif, Danieo, bagno, Arrekin, Mtax, l..., Cebul, Borek, h..., Nero
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?