Linki do ciekawych stron

YoYoGames i Opera przeszły właśnie do ostatniego etapu wprowadzania subskrypcji - są one już dostępne także przez Steam.

Przy okazji firma poinformowała, że tzw. stałe licencje, można kupić przez Steam tylko do 31 maja. Co to oznacza?

- Osoby które mają stałą licencję, mogą dożywotnio korzystać z wszystkich wersji GMS2 i GM 2022
- Osoby które mają stałą licencję, będą mogły dożywotnio korzystać z GM LTS (Long Term Support), który ma dostawać aktualizacje SDK/OS, ale bez nowych funkcjonalności, przez dwa lata od pierwszego wydania (prawdopodobnie do lipca 2024)
- Nie jest jeszcze wiadome, czy osoby które mają stałą licencję, będą mogły też korzystać z tzw. "nowego runtime", które ma zostać wydane bliżej 2023 roku

Warto jednak pamiętać, że łącząc swoje konto Steam z kontem YYG nasze stałe licencje zostają dodane do konta YYG, dzięki czemu, bez utraty stałej licencji, przysługuje nam darmowa subskrypcja - 1 rok Indie, lub 2 miesiące Enterprise za każdą posiadaną przez nas licencję. Jeśli więc mamy np. stary eksport na Windowsa, to możemy otrzymać na rok, zupełnie za darmo, eksport na Win+Mac+Linux+HTML5+Android+iOS+GX. Potem wracamy do naszej poprzedniej, stałej licencji. Najlepszym momentem skorzystania z tej promocji będzie zatem moment, w którym pojawi się nowy runtime - wtedy nawet jeśli "stała" licencja miałaby już nie pozwalać z niego korzystać, to subskrypcja doda nam przynajmniej rok darmowego korzystania z nowszej wersji.

Normalnie licencja Indie kosztuje obecnie 23,99 zł miesięcznie, lub raptem 12 zł jeśli interesuje nas tylko eksport na "pulpitowy" system. To mniej niż większość innych typowych w dzisiejszych czasach subskrypcji i warto pamiętać, że można tworzyć gry i bez nich, a licencję kupić tylko na czas potrzeby wykonania eksportów.

Więcej informacji:
gamemaker.io/en/get
help.yoyogames.com/.../4405059050001-Subscriptions-FAQ
forum.yoyogames.com/index.php?threads/gamemaker-on-steam.95453

Komentarze (łącznie 0):
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Czas to zmienić

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 72 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 18 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 33 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Adriann
(~ostatnie 15 minut)
Discord
48 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, 🧁Cupcake🧁, Grela, Nikas, Alice, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, Fox, p..., GibkiKaktus, Wielki Druid, b..., Destiny, GMRussell, fervi, Radek Ignatów, PhysX ᴺⱽᴵᴰᴵᴬ, r..., RogerDodg3r, s..., Moldis, Murrri, MIXZZZ, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, sgames, Morro, OdrzuconyKrakers, Kandif, Skovv, Arrekin, Tidżi, 21Lancz, Mtax, g..., Voytec, GreenClover, l..., Cebul, Borek, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?