Linki do ciekawych stron

Coś się kończy, coś się zaczyna...

Za niecałe 2 miesiące GMCLAN kończy 13 lat. Przez prawie cały ten czas, bo aż 12 lat byłem z wami jako członek społeczności, przez 10 lat będąc tutaj redaktorem i adminem. Pomagałem na forum, pisałem artykuły i tworzyłem przykłady, rozwinąłem moduł wiki/dokumentacji, wyciągałem newsy z YoYoGames. Wraz z Tomkiem Kaczmarkiem zorganizowałem III Zjazd Twórców Gier w Gdańsku, łącznie podczas 4 edycji miałem tam swoje wykłady, wykładałem też na Szczecin Games Show gdzie Tomek załatwił nam nawet stoisko wystawowe. W efekcie tych wszystkich działań wisienką na torcie była praca w YoYoGames w Dundee, w Szkocji. Za długo tam nie zabawiłem, gdyż z tęsknoty za rodziną i znajomymi postanowiłem wrócić do kraju. Minęły 3 lata, a w moim życiu czas na kolejne poważne zmiany - za kilka miesięcy powiększy mi się rodzina :) To niestety wiąże się z mniejszą ilością czasu na rzeczy które tak lubię i niestety w ramach cięć postanowiłem zrezygnować z dalszego współadministrowania GMCLANem. Rezygnuję też dl...

Rezygnuję też dlatego, że Ranma i tak nie rozwija już od dawna strony a nowej wersji portalu nie doczekamy pewnie nigdy. Do tego sam mam dwie swoje strony na które też nie mam już zbytnio czasu. A teraz będzie go jeszcze mniej, bo wiecie, pieluchy itp. :)

P.S. Nad Almorą na PC nadal pracuję, mam nadzieję skończyć ją na dwumiesięcznym urlopie który planuję z okazji narodzin nowego członka rodziny, a jeszcze w tym roku puścić jakąś alfę ;)

gnysek

Komentarze (łącznie 15):
HuderLord (Pon., 07 Wrz. 15, 17:09)
#1

Gratulacje Gnysek :P

Chell (Pon., 07 Wrz. 15, 19:41)
#2

hoho, to już wiemy dlaczego tak ostatnio wypisujesz, że czasami myślisz że mógłbyś mieć już syna w wieku userów gmclanu. gratulacje!

Threef (Pon., 07 Wrz. 15, 19:54)
#3

Gratulacje! Wskaźnik czy zmienna?

gnysek (Wto., 08 Wrz. 15, 07:36)
#4

Jeszcze za wcześnie, żeby wiedzieć ;) Z miesiąc-dwa i będę wiedział ;)

D
DangBean (Wto., 08 Wrz. 15, 11:50)
#5

Gratulacje! Piękne chwile przed Tobą, ale dla GMClan to pewnie gwoździk do ...

ANtY (Wto., 08 Wrz. 15, 16:01)
#6

gratki, gnysku, fajnie widzieć jak się ludzie zmieniają z gmclanu i jak ich historie się toczą, ale mam nadzieję, że tak całkiem to nie odejdziesz stąd, bo by było smutno :)

Ignatus (Wto., 08 Wrz. 15, 19:37)
#7

Gratuluje! Ale wiadomość o definitywnym odejściu chyba sporo przesadzona, ja mam 2 małe krzykacze , teraz juz dwuletnie i czas na wejście na forum i kodzenie , choćby w nocy ale zawsze sie znajdzie:D Gadanie o tym że to koniec świata i na nic czasu nie ma jest bardzo przegięte.Wyjścia z domu i spotkania ze znajomymi owszem -99% ,życie towarzyskie umiera .Ale wszystko co w domu to niewielka zmiana tak naprawdę, dziecko nie potrzebuje non stop uwagi...Przemyśl to jeszcze 5 razy:D Powodzenia!

gnysek (śro., 09 Wrz. 15, 07:31)
#8

Odejście z pozycji admina. Nie mam czasu zarządzać, ale wpadać coś poczytać czy napisać raz na tydzień czy rano w pracy dam radę ;)

art22pl (Pią., 11 Wrz. 15, 14:48)
#9

Kto teraz będzie raportował błędy gm-a :) , teraz już wiem dlaczego od pewnego czasu wszystko stało w miejscu . No więc powodzenia .

Threef (Pią., 11 Wrz. 15, 15:06)
#10

Każdy może i powinien sam raportować błędy. :P A jeżeli chodzi o to że GM:S dostaje rzadziej aktualizacje to przez to że YYG zmieniło strategię i nie wypuszcza już aktualizacji 2 razy w miesiącu.

Maximal (Pią., 11 Wrz. 15, 16:55)
#11

Gratulacje! Niesamowita sprawa patrzeć jak zmieniają się życia userów GMClanu. :D Jeśli serwis wytrzyma jeszcze drugie tyle to będziemy mieli kolejne pokolenie forumowiczów.

No i dzięki za ten olbrzymi wkład i czas, który poświęciłeś na zajmowanie się stroną. Byłeś zdecydowanie najbardziej produktywnym adminem/redaktorem. Kudos!

bedziom (Pią., 11 Wrz. 15, 19:59)
#12

Gnysku, dzięki.

TeeGee (Sob., 12 Wrz. 15, 19:02)
#13

Ooo! Gratki, Gnysek! :D

Jaklub (Pią., 18 Wrz. 15, 00:50)
#14

nara gnysek, gratki

T
123tomek (Pon., 21 Wrz. 15, 23:40)
#15

Oby to nie było pożegnanie na amen. Dzieci to kupa szczęścia z tym, że z początku z przewagą tego pierwszego ;), coś wiem na ten temat. Faktycznie, praca twórcza przy małych brzdącach jest trudna, ale nie niemożliwa. Powodzenia!

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 83 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 29 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 44 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
40 użytkowników online na discordzie:
🧁Cupcake🧁, Grela, Alice, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, Tidżi, fervi, r..., Threef, Uzjel, s..., Murrri, Sporek, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Korodzik, Morro, Kandif, Danieo, bagno, Arrekin, 21Lancz, g..., Voytec, c..., l..., Borek, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?