Linki do ciekawych stron

Lista zmian w 1.4, wsparcie dla Xbox One

Z okazji targów w Kolonii YoYoGames we współpracy z Microsoftem ogłosiło wsparcie exportu gier z GM:S na Xboxa One. Było to raczej do przewidzenia - taka opcja istnieje dla 3 najnowszych konsol Sony, a Sandy, właściciel YYG był kiedyś wiceprezesem Xbox Europe.

Na blogu YYG opublikowało listę nowości w 1.4: yoyogames.com/tech_blog/73
- Marketplace - miejsce gdzie można sprzedawać swoje fragmenty kodu, rozszerzenia i przykłady (dostępne juz w wersji EAP)
- Grupowanie utworów w systemie audio - pozwala wyeksportować utwory tylko na wybraną platformę (np. mniejszy rozmiar pliku na Androida, większy na Windowsa)
- Liquid Fun dla Box 2d
- Podskrypty - można dodawać skrypty jako nowe karty w edytorze i nie będzie ich widać w drzewie, ale można je nadal wywołać
- GML dodaje nowe typy: pointers, enums, undefined

Oraz w najbliższym czasie dojdzie wsparcie dla GITa i poprawki w room editorze :)

Komentarze (łącznie 9):
edie1995pl (Wto., 12 Sie. 14, 13:50)
#1

Pointery w GM :D

Threef (Wto., 12 Sie. 14, 14:07)
#2

No niestety nie. Też miałem taką nadzieję, ale jest tylko jeden typ wskaźnika taki który wskazuje na tekstury.

edie1995pl (Wto., 12 Sie. 14, 15:54)
#3

Fucktycznie, myślałem że zrobią coś jak w C

Threef (Wto., 12 Sie. 14, 16:42)
#4

No... :(

gnysek (Wto., 12 Sie. 14, 17:07)
#5

No to jest do przekazywania danych do DLLek. Do tekstur, ale nie wiem czy do tablic lub audio tez nie.

p
pablo1517 (Wto., 12 Sie. 14, 19:29)
#6

Ogolnie są to pointery na zasoby, nie jest to jakas wielka zmiana.

S
Stig (śro., 13 Sie. 14, 09:45)
#7

Fajne zmiany, ale chyba troszkę za późno

Piotrek1910 (Pią., 15 Sie. 14, 16:58)
#8

Ale słabo :( Markplace tylko dla tych co kupili GM'a :(

A
Amaterasu (Pon., 18 Sie. 14, 14:34)
#9

Ciekawe beda te podskrypty wg mnie, przynajmniej nie bede miec takiego balaganu w drzewie zasobow

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 83 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 29 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 44 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
40 użytkowników online na discordzie:
🧁Cupcake🧁, Grela, Alice, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, Tidżi, fervi, r..., Threef, Uzjel, s..., Murrri, Sporek, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Korodzik, Morro, Kandif, Danieo, bagno, Arrekin, 21Lancz, g..., Voytec, c..., l..., Borek, moeglich, Add92, Krzysiek1250, h..., Shockah, Nero, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?