W Warszawie kilka miesięcy temu ruszyła fajna inicjatywa - DBC. To cykliczne spotkania, poświęcone designowi i szeroko pojętej produkcji gier. Można spotkać się z innymi zapaleńcami (są zarówno amatorzy jak i profesjonaliści), pogadać o grach, dobrać się w zespoły, poimplementować swoje pomysły, wziąć udział w challenge'ach, posłuchać wykładów czy choćby pograć w planszówki.
Na spotkanie wpada kilka osób z GMClanu (obecnie TeeGee, Exigo i Platyna), więc jeśli ktoś jest z Warszawy i chciałby sobie jakoś urozmaicić weekendy, to zapraszamy.
Żeby się "zapisać" wystarczy zarejestrować się na forum DBC (samur.pl/forum/index.php). Więcej info na oficjalnej stronce inicjatywy: dbcamp.org
Linki do ciekawych stron
Wtorek, 31 Stycznia 2012, 18:13
Komentarze
(łącznie 27, wyświetlam 1 - 15):
Czemu jest "Diźajn" to ja zupełnie nie wiem - taką fantazję miał gość, który to zorganizowal . Ale spotkania są naprawdę fajne, więc zapraszam.
Hmm, boję się tej "rozmowy kwalifikacyjnej" (na forum tak facet pisał) :<
Ale poza tym to z chęcią pójdę, oczywiście, jeśli będę w Warszawie w czasie któregoś z weekendów
"(na forum tak facet pisał)" - w sensie, że będzie się kontaktował indywidualnie z każdy, żeby poznać grupę.
DBC to skrót od Diźajn Boost Camp. Czy głupia... osobiście uważam ze nie jest zła zawsze mogliśmy się nazywać "ukryci obrońcy gąbek morskich z dorzeczy Amazonki"
Najnowsze wersje GameMakera:
Stabilna
2024.13.1.193 • 2024.13.1.242
wydana 183 dni temu
wydana 183 dni temu
LTS
2022.0.3.85 • 2022.0.3.99
wydana 318 dni temu
wydana 318 dni temu
Beta
2024.1400.0.907 •
wydana 3 dni temu
2024.1400.0.896
• 0.17.0
wydana 3 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
13 użytkowników online na discordzie:
Shoutbox
gnysek
(16:01, 16.10.25)
To już google decyduje. Mam wrażenie, ze po datach obcina stare treści.
S
Sutikku
(10:42, 14.10.25)
Ja jeszcze trafiam na fora jak szukam konkretnych haseł (chociażby wczoraj zepsuty pendrive który się identyfikuje jako Phison 2307 Boot ROM). Teraz projekty opensource często mają społeczności na discordzie i tam jest tona przydatnych informacji ale niedostępna poza discordem. Fajnie by to było wyeksponować
Korodzik
(04:24, 14.10.25)
A w sumie to forum się normalnie indeksuje w wyszukiwarkach? Bo ja stwierdziłem, że np. w Google ciężko znaleźć cokolwiek z gmclanowego forum. Większość tematów jest chyba nieindeksowana od dawna...
S
Sutikku
(08:44, 13.10.25)
mam niedokończony projekt bota, którego dodaje się do discorda, a on synchronizuje wiadomości z discorda -> na readonly forum. Wtedy treści mogą być indeksowane z wyszukiwarek i łatwo dostępne bez logowania. No ale leży w czyśćcu i czeka.
Wojo
(11:52, 11.10.25)
Może kiedyś powróci moda na fora internetowe. Pamiętam w sumie, że czasami aktywność rosła i malała, ale tak pusto to chyba jeszcze nigdy nie było i myślę, że ta cała migracja użytkowników jest zasługą Discorda i zmiany czasów. Po prostu lata dwudzieste spowodowały zmiany trendów w internecie
S
Sutikku
(09:06, 08.10.25)
najwyższa pora zopensourcować kod gmclanu!
gnysek
(10:33, 06.10.25)
Może tak zrobię
Jak znajdę czas 


I am Lord
(10:49, 01.10.25)
Tutaj powinna być na głównej jakaś wielka informacja o tym że na Discordzie teraz wszystko jest
Wojo
(20:34, 17.07.25)
Discordy i Facebooki pogrzebały erę forów internetowych...
gnysek
(10:36, 04.07.25)
Bo wszyscy piszą na discordzie 

Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?