Linki do ciekawych stron

Milion złotych na rozwój YoYoGames

220 000 funtów dostała z funduszy rozwojowych Szkocji firma YoYoGames na "rozwój i dystrybucję gier drogą internetową". Warunkiem przyznania dotacji jest zatrudnienie co najmniej 24 osób. Co to dla nas oznacza? Po pierwsze, więcej programistów pracujących nad tworzeniem Game Makera. Po drugie - wspomniana dystrybucja, to zapewne sprzedaż gier w kanale PlayStationStore - a więc bezpośrednio związana z konwerterem gier na PSP. To oznacza nie tylko rozwój, ale większe możliwości GMa - gra na PSP musi być tak zoptymalizowana, żeby działać pod procesorem 233Mhz i 32Mb ramu, więc liczę, że te same rozwiązania dostanie potem wersja PC, co by nas niezmiernie ucieszyło.
Pozostaje więc mieć nadzieję, że pieniądze przyniosą faktycznie jakiś rozwój, a GM9 nie będzie tylko programem dodającym 3 nowe funkcje.

Komentarze (łącznie 25, wyświetlam 1 - 15):
Muuuuczek567 (Nie., 08 Sie. 10, 13:10)
#1

Wreszcie coś konkretnego.
BTW. '32 mb razmu'?

Platyna (Nie., 08 Sie. 10, 13:43)
#2

Kretyńskie uprawnienia nie pozwalają mi edytować postów adminów wiec nie poprawię :/

Jestem ciekaw kiedy możemy się spodziewać tej rewolucyjnej wersji GMa o numerze 9 :P
Się powoli zastanawiałem czy by sobie 8 nie kupić, ale może się lepiej wstrzymam.

P
Pieter (Nie., 08 Sie. 10, 14:25)
#3

Nie kupuj, bo pewnie klucz nie przejdzie na gm9 ;p ja kupie kiedy będę miał świadomość, że w końcu się ruszyli ;)

DarliX (Nie., 08 Sie. 10, 15:16)
#4

Niech jeszcze te 220 000£ podzielili na wszystkich członków gmc, byłbym zachwycony.

Platyna (Nie., 08 Sie. 10, 18:26)
#5

No tak właśnie przypuszczam, że nie przejdzie i dlatego myślę, że lepiej się wstrzymać z tym zakupem. Ale zastanawiam się ile miałbym czekać na GM9 :P

gnysek (Nie., 08 Sie. 10, 21:40)
#6

Platyna, mi się wydaje, że GM9 wyjdzie w tym roku. Chyba, że od zera go przepisują.

I am vader (Pon., 09 Sie. 10, 02:29)
#7

EKhm, rewolucyjne Gm 9? Czy tak samo nie mówiliście o 8? Ultrawydajny gm to tylko marzenia, chyba że ygz by go pisał na podstawie doświadczeń z xenona.

Platyna (Pon., 09 Sie. 10, 03:02)
#8

Cóż, są jakieś postępy. To się liczy. Ja na nich to nawet spore.
Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno było gadanie na temat domniemanego bankructwa Yoyo Games.

gnysek (Pon., 09 Sie. 10, 10:00)
#9

I am Vader: nie mówiłem o rewolucji, właśnie wręcz przeciwnie, że rewolucja by się przydała.

Platyna (Pon., 09 Sie. 10, 11:21)
#10

Ja mówiłem o rewolucji. Kilka postów wyżej.

Tymon (Pon., 09 Sie. 10, 12:55)
#11

A ja zrobiłem rewolucję kilka lat temu.

DarliX (Pon., 09 Sie. 10, 13:00)
#12

Tymciu, możesz jaśniej?

Robert Prus (Pon., 09 Sie. 10, 13:41)
#13

Że został hardkorem.

Uzjel (Pon., 09 Sie. 10, 14:06)
#14

Może chodzi mu o tag [gml] na forum ? :P

gnysek (Pon., 09 Sie. 10, 15:35)
#15

Nie wiem, Tymonowi się poczucie humoru zepsuło (w sensie, że tylko On je rozumie).

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 65 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 11 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.19.0

wydana 26 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
2 użytkowników aktywnych:
gości: 1, userów: 1
 Borek
(~ostatnie 15 minut)
Discord
12 użytkownicy online na discordzie:
Alice, Carl-bot, p..., GMRussell, Radek Ignatów, Threef, Jarkozpl, Dyno, szmalu, Danieo, bagno, l...
Shoutbox
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Wojo (12:50, 07.12.25)
Ehh znak czasu. Prawie dwa miesiące ciszy w shoutboxie, na forum też raczej cisza i jest głównie swego rodzaju archiwum ostatnich dwóch dekad
gnysek (16:01, 16.10.25)
To już google decyduje. Mam wrażenie, ze po datach obcina stare treści.
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?