Linki do ciekawych stron

Przykład zapiywania postępu w grze.

Dzisiaj na stronie wylądował przykład zapisywania gry w pliku bez używania wbudowanych w GM opcji, co pozwala lepiej zarządzać wczytywaniem danych z pliku. Dodatkowo przykład pokazuje jak stworzyć grę w której etap kończy się po zebraniu wszystkich kryształków.

Link

Komentarze (łącznie 7):
Shocker51374 (Pon., 04 Maj. 09, 14:47)
#1

W pliku tekstowym jest:
"3. Otwórz scZapsiz:

Zastąp:

file_text_write_string( _file, string( score ^ global.kluczXOR ) );
file_text_writeln( _file );
file_text_write_string( _file, string( global.plansza ^ global.kluczXOR ) );

Na:

file_text_write_string( _file, string( score ^ global.kluczXOR ) );
file_text_writeln( _file );
file_text_write_string( _file, string( global.plansza ^ global.kluczXOR ) );"

Toż to to samo.

Dawidds (Pon., 04 Maj. 09, 15:03)
#2

Przykład słaby, a pomysł z zabezpieczeniem już całkiem idiotyczny.

Lepiej przeczytać helpa, toż to kilka funkcji jest... ;/

P
PsichiX (Pon., 04 Maj. 09, 15:12)
#3

Gnysku, nie kultywuj tak prostego szyfrowania XORem, rozbuduj to, chcesz to dam tu kod na szyfrowanie stringiem, choc dawalem w jakims temacie Michasia.

Dawidds (Pon., 04 Maj. 09, 15:56)
#4

Stringiem XORem, czy stringiem własnym, algorytmem :P ?

Jak strigiem-XORem to to to samo :P

Ale prawda, tutek gnyska wprowadził modę na XORa :3

P
PsichiX (Pon., 04 Maj. 09, 16:00)
#5

dawidds, a podsunales mi dobry pomysl, zabieram sie za ukonczenie mojego szyfru z kompresja (co prawda tez korzsta z XORa ale w koncu to podstawa, aby nie skupiac sie na jednym sposobie, a i xor tez jest jednym z najleprzych metod jesli nie idzie w pojednyke) :D

gnysek (Pon., 04 Maj. 09, 16:43)
#6

ahhhh, pomyliłem sie w tym readme :P zaraz poprawie :)

E
Egzekutor (Wto., 05 Maj. 09, 15:18)
#7

Fajny przykład przyda się :)

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 81 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 27 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 42 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
41 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, Morti, 🧁Cupcake🧁, Grela, HappyOrange, Nitro Slav, Carl-bot, pABLO, GibkiKaktus, Wielki Druid, Destiny, GMRussell, Tidżi, Sporek, Radek Ignatów, r..., Threef, s..., Pako, Murrri, Dyno, Deusald, szmalu, Morro, Marco, OdrzuconyKrakers, Ulti, Kandif, tertegier1137, Danieo, bagno, Arrekin, Mtax, g..., Voytec, Cebul, moeglich, Krzysiek1250, h..., Shockah, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?