Linki do ciekawych stron

Mały dodatek na forum - na nowy rok :P

Na naszym forum zaszła mała zmiana - od teraz dostępny jest tag [gml] który działa na tej samej zasadzie co [code], ale koloruje składnię GML. Do tego jest jeszcze tag [gmlbox], który działa na tej samej zasadzie, ale okienko z kodem posiada pasek przewijania gdy jest za długie. Myślę, że dawane przez was fragmenty kodu staną się dzięki temu dużo bardziej czytelne - zachęcam więc was do jego używania.
Oczywiście za całość kolejny już raz dziękujemy naszemu wspaniałemu i niezastąpionemu Tymonowi, którego notabene kilka osób parę dni temu uśmierciło... co za pewne nie było zbyt miłe, zwłaszcza za to co Tymuś dla nas robi... ale mam nadzieje, że wam to wybaczy...
A przy okazji chciałbym was pochwalić, że wzięliście sobie do serca Borkową akcję "Porządek na GMC", ale niestety nie mogę. Ale mam nadzieję, że od wtorku sie poprawicie!

Komentarze (łącznie 23, wyświetlam 1 - 15):
ToMoEXP (Nie., 30 Gru. 07, 21:23)
#1

już wcześniej zauważyłem ten tag (ktoś go użył na forum) i wygląda Fajowsko :D
ja tam się poprawie do nowego roku :P

Cruel_boy (Nie., 30 Gru. 07, 21:28)
#2

@up: nawet Tymon robil temat :P Ale fajnie ze news zrobiony i dziala bardzo fajnie :P

Tymon (Nie., 30 Gru. 07, 22:28)
#3

Trzeba jeszcze pod portal podpiąć.

propaganja (Nie., 30 Gru. 07, 22:43)
#4

Rzetelnie.

Marmot (Nie., 30 Gru. 07, 23:46)
#5

A [gmlbox] to co :( ?

Jaklub (Pon., 31 Gru. 07, 09:11)
#6

Właśnie. [gmlbox] to pies? ;p

gnysek (Pon., 31 Gru. 07, 11:26)
#7

Lepiej ?

David Dark (Pon., 31 Gru. 07, 12:37)
#8

nowe tagi sa swietne :)

Tymon (Pon., 31 Gru. 07, 13:17)
#9

A to wszystko gnyska pomysł, włącznie z pomysłem na przyspieszenie parsera! =D

gnysek (Pon., 31 Gru. 07, 13:41)
#10

Ta, pomysł mój, ale czyje wykonanie? To nie jest firma developerska, gdzie pomysłodawca zbiera największą kasę, a na jego zyski zapieprza stado programistów - tutaj oklaski należą się temu kto się za to zabrał i wykonał jakąkolwiek robotę, a nie temu kto przez chwilę w życiu pomyślał.

Tymon (Pon., 31 Gru. 07, 14:13)
#11

Kurde, ale marudzisz. Na GMC to się raczej liczy ogólny wysiłek. =)

gnysek (Pon., 31 Gru. 07, 14:48)
#12

No dobra, wszystko co dobre na GMC to moja zasługa :D A to co złe to wina reszty :P

P
Pieter (Pon., 31 Gru. 07, 15:20)
#13

czyli tymona włącznie :D i moich warnów też :F

dziadekkleofas (Pon., 31 Gru. 07, 20:55)
#14

Gnysek, gdyby nikt nie myślał to by bydło robiło po swojemu - i nic by nie zdziałało. No chyba że założą mniejsze studia a nie całe hodowle typu EA. ;)

Matthew (Pon., 31 Gru. 07, 21:53)
#15

Jak Tymonowi będzie się chciało, to doda coś jeszcze... ;]

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 84 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 30 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 45 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
20 użytkowników online na discordzie:
Papaj, 🧁Cupcake🧁, Carl-bot, pABLO, GibkiKaktus, Destiny, GMRussell, r..., Threef, Dyno, szmalu, Korodzik, Danieo, bagno, antek, Arrekin, l..., Borek, Krzysiek1250, xVANiLL
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?