Animacja Szkieletowa w grze Top Down

Przykład, który pokazuje nam jak wykonać dobrą animację szkieletową w grze Top Down.

Autor: KubaGM

Rozmiar
800 KB
Autor
KubaGM
Ocena
8/10
22 głosy
Komentarze
Komentarze (łącznie 19, wyświetlam 1 - 15):
M
~Mimek (Sob., 07 Lut. 09, 12:12)
#1

Super :) 10/10 bo co by innego :D

p
pablo1517 (Sob., 07 Lut. 09, 17:33)
#2

Fajne, też swoją animacje szkieletową miałem napisaną, pokazywałem kiedyś, ale ta bardziej przejrzysta :D. A szczerze mówiąc nie rozumiem za dużo z tego, bo ja z sinusów itp. to uciekałem z matematyki :(

p
pablo1517 (Sob., 07 Lut. 09, 17:54)
#3

Ale imo, animacja jest mniej płynna niż w almorze i za szybka.

E
KubaGM (Sob., 07 Lut. 09, 18:00)
#4

Wiesz... nie grałem Almorę. Koleś na spidzie widocznie.

E
Egzekutor (Sob., 07 Lut. 09, 22:50)
#5

Supcio myślę, że 9/10 :)

Platyna (Nie., 08 Lut. 09, 00:42)
#6

dam 9/10
Przykład bardzo dobry ale słabo wszystko opisane :P

Syliush (śro., 08 Kwi. 09, 15:12)
#7

za mało dajecie ta animacja jest lepsza niż w almorze, dodatkowo dodał buciki :D czego nikt wcześniej na tym forum chyba nie zrobił 10/10

P
PsichiX (śro., 08 Kwi. 09, 15:14)
#8

jak by trudno bylo dodac buciki ^^

E
KubaGM (śro., 08 Kwi. 09, 15:30)
#9

A płaszczyk?... :/

P
PsichiX (śro., 08 Kwi. 09, 15:33)
#10

Za plaszczyk to juz sie nalezy plus bo ja np. go robie inaczej, ale kazdy nowy sposob jest dobry :P

Syliush (śro., 08 Kwi. 09, 19:00)
#11

Buciki łatwo dodać ale nikt wcześniej nie pomyślał o tym pokaż mi rpg lub mmorpga na tym forum z bucikami oprócz tego przykładu

Matthew (śro., 08 Kwi. 09, 21:43)
#12

W moich RPGach chyba dawałem buciki :P

Tymon (śro., 08 Kwi. 09, 22:06)
#13

No nie, to co jeszcze ma być widoczne w top downie? :)

P
PsichiX (śro., 08 Kwi. 09, 22:13)
#14

A co jeszcze moze odstawac Tymciu? :) Tak, teraz ja zrobie odstajacego.. do gry :D

Tymon (śro., 08 Kwi. 09, 22:22)
#15

Dorób pośladki, niech gracze mają się czym podniecać w przyszłości.

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 82 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 28 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 43 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
36 użytkowników online na discordzie:
🧁Cupcake🧁, Nikas, Alice, Carl-bot, Cosplyfanka, Wielki Druid, GMRussell, Tival, Tidżi, fervi, r..., Threef, RogerDodg3r, Uzjel, s..., Pako, Murrri, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, sgames, Kandif, Danieo, bagno, antek, Arrekin, Mtax, g..., Voytec, l..., Cebul, Borek, moeglich, Add92, h..., Shockah
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.
Ankieta
Ile zarobiłeś do tej pory na grach stworzonych w GM?