Twój najmniejszy monitor na którym korzystasz z GMCLANu za pomocą komputera ma:

1. Mniej lub równo 1024px szerokości

30%
36%

2. Więcej niż 1024px szerokości

70%
64%
Komentarze (łącznie 32, wyświetlam 1 - 15):
D
Dawka83 (Pon., 30 Maj. 11, 15:23)
#1

Głupia ankieta mam 2 monitory i co teraz mam sobie zsumować ich szerokość?

gnysek (Pon., 30 Maj. 11, 15:31)
#2

Teraz lepiej? Chodzi o to, że kiedyś GMCLAN będzie miał stałą szerokość i się zastanawiamy czy 960px, czy w dopie laptopów i monitorów HD jednak zrobić szerszy. Googlowe statystyki statystykami, a wasze prywatne zdanie to co innego.
Mobilna wersja to inna sprawa, tutaj pytam jedynie o PC.

D
Dawka83 (Pon., 30 Maj. 11, 15:37)
#3

No i teraz nie mam zastrzeżeń ;)

a
adam014 (Pon., 30 Maj. 11, 15:45)
#4

A nie możecie zrobić dynamicznego szablonu?

D
Dawka83 (Pon., 30 Maj. 11, 15:47)
#5

Dynamiczne szablony mają to do siebie że jeśli chcemy zrobić np ładne graficzne menu to nie określimy tak dokładnych procentowych wymiarów :). No i obrazki musiały być pocięte w jakiś kosmiczny sposób.

gnysek (Pon., 30 Maj. 11, 15:58)
#6

Obecnie jest dynamiczny, ale jest pewien problem - jak chcę wstawić jakąś fajną grafikę w artykuł, to na jednym monitorze wychodzi ona poza artykuł, a na innym jest jeszcze sporo miejsca. Tak samo z tekstem w artykułach i newsach - u niektórych news ma dwie linijki, a u innych 10 - przez co potrafi się czasem ikonka z lewej strony rozjechać. Łatwiejsza w dodawaniu treści jest strona o stałej szerokości (zauważ, że kazdy duży portal internetowy ma stałą szerokość).

ANtY (Pon., 30 Maj. 11, 16:47)
#7

no to zmienicie mój głos na mniej lub RÓWNO 1024, bo u ojca na lapku jest własnie 1024 z tego co pamiętam

gnysek (Pon., 30 Maj. 11, 16:55)
#8

Lapki zazwyczaj mają 16:9 i tam jest więcej niż 1024 - upewnij się ;)

ANtY (Pon., 30 Maj. 11, 17:20)
#9

A nie, 1280×800

TeeGee (Pon., 30 Maj. 11, 18:01)
#10

Netbooki mają 1024x600, co może być problemem.

Robert Prus (Pon., 30 Maj. 11, 18:08)
#11

Korzystałem z 14 calówki na jakimś zabytku w szkole - fastbar pół ekranu zajmował. W domu mam 17 (linux twierdzi że powinienem ustawić 1280x1024, winda 1024x768 więc nie wiem)

gnysek (Pon., 30 Maj. 11, 19:25)
#12

No właśnie netbooki - czy one nie łapią się już pod wersję mobilną ? :D

TheMarcQ (Pon., 30 Maj. 11, 19:31)
#13

zrobcie idealnie na 1024 szerokosci to kazdy bedzie zadowolony. A na komorce juz nie bedzie sie dalo przegladac :(. No moze jak juz se kupie galaxy mini to sie ulatwi :)

gnysek (Pon., 30 Maj. 11, 19:39)
#14

TheMarcQ - pamiętaj, że strona ma też pasek przewijania. 990 to chyba max na takim monitorze. Następny poziom to 1200 - zobacz, że to aż 210 dodatkowych pikseli! Można tam zmieścić shoutbox.

pi1er1 (Pon., 30 Maj. 11, 20:47)
#15

1440, imho można śmiało poszerzać. Ewentualnie dla mniejszych dać opcjonalną wersję mobilną GMClanu. Tak ma gadżetomania (nie żebym reklamował).

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 81 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 27 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 42 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
28 użytkowników online na discordzie:
Miłosz, Morti, Grela, Alice, LeD, Carl-bot, Wielki Druid, GMRussell, Tidżi, fervi, Radek Ignatów, r..., Threef, Moldis, Pako, Jarkozpl, Dyno, 🆅🅸🆃🅾74🅼, szmalu, Ulti, Danieo, bagno, antek, g..., Borek, moeglich, Add92, Shockah
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.