O jakiej technologii chciałbyś (najbardziej) zobaczyć na GMCLANie nowe artykuły?

1. GML i GM:Studio

46%
32%

2. C++

25%
20%

3. C#

8%
12%

4. PHP

3%
11%

5. jQuery i JS

3%
0%

6. HTML5

2%
5%

7. Java

8%
17%

8. Inna (wymień w komentarzu)

3%
3%
Komentarze (łącznie 24, wyświetlam 1 - 15):
Threef (Pią., 18 Maj. 12, 15:46)
#1

To jest forum poświęcone GM-owi, więc GM.

Piotrek1910 (Pią., 18 Maj. 12, 15:49)
#2

Hmm, trudny wybór mogłeś dać że można kilka zaznaczyć no ale jeżeli to jest gm to GML i GM:Studio :)

gnysek (Pią., 18 Maj. 12, 16:16)
#3

@Piotrek: Nie mogłem dać, bo nie ma takiej opcji, dlatego słowo "najbardziej" - ale w komentarzach mozna przeciez dodac reszte ;)
@Threef: forum jest poświęcone tez innym językom, jak i strona :) A jako, że nieraz padają o te inne pytania, to moze warto jakieś proste kursy dać.

Threef (Pią., 18 Maj. 12, 16:38)
#4

W najbliższym czasie czekają nas artykuły na tematy takie jak np.: "Achievements w Game Center" czy "Dodanie gry na Facebook.com". :P

ANtY (Pią., 18 Maj. 12, 16:44)
#5

Flash! (jakiś Flixel, czy coś takiego)

Robert Prus (Pią., 18 Maj. 12, 17:04)
#6

Gry na fejsa dodasz w html5, tak mi się zdaje

U
Utermiko (Pią., 18 Maj. 12, 17:23)
#7

Ja bym chciał o C# coś, np. dokładny opis jakieś przydatnej klasy, lub przedstawienie jakiejś biblioteki napisanej przez kogoś.

k
karolo320 (Pią., 18 Maj. 12, 21:26)
#8

ja bym chciał C++/C# :)

U
Utermiko (Pią., 18 Maj. 12, 23:40)
#9

No o C# nic nie ma, chyba, że się mylę :)

Ranmus (Sob., 19 Maj. 12, 11:45)
#10

Ja powoli wracam do programowania. Kiedyś się specjalizowałem w C#, ale po tak długim okresie przerwy muszę sobie dużo poprzypominać. Wtedy też może zacznę pisać jakiś kurs C#. :)

Tymon (Sob., 19 Maj. 12, 11:47)
#11

Jeśli mogę pozwolić sobie na komentarz odnośnie wymienionych języków i powiedzieć których w ogóle warto się uczyć to mogę wymienić ostatecznie C++. Chyba, że ktoś lubi aplikacje webowe - śmiało mogę polecić naukę PHP, HTML5 czy JS. Oczywiście jeśli się lubi brodzić w kupie.

U
Utermiko (Sob., 19 Maj. 12, 15:28)
#12

Z chęcią bym zobaczył tu jakiś kurs/lepszy opis biblioteki Lidgren Network do C# po polsku.

Uzjel (Sob., 19 Maj. 12, 23:39)
#13

Jestem za tym co mówi Threef. Gnysek będąc w bazie głównej, mógłby to wykorzystać i wiedzieć jak zrobić to dobrze i bezpiecznie. Głównie jednak interesowałyby mnie mikropłatności.

Easeful (Nie., 20 Maj. 12, 21:06)
#14

Podział na zieloną i czerwoną belkę sprawiają, że ankieta ma niejasny przekaz jak dla mnie.

U
Utermiko (Nie., 20 Maj. 12, 21:20)
#15

Zielone - glosy użytkowników
Czerwone - głosy niezalogowanych
Pisze ci zresztą pod ankietą...

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 82 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 28 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 43 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.