GM Studio & HTML5 pozwalają na pracę z systemami kontroli wersji (GIT/SVN/HG) - czy ta możliwość powinna również trafić do tańszego GM8.1?

1. Tak

91%
67%

2. Nie

9%
33%
Komentarze (łącznie 17, wyświetlam 1 - 15):
Chell (Nie., 02 Paź. 11, 17:01)
#1

Co to w ogóle za pytanie?

kt1117 (Nie., 02 Paź. 11, 19:53)
#2

Takie samo jak:Czy powinniśmy zarabiać 50x tyle ile zarabiamy?

gnysek (Nie., 02 Paź. 11, 21:29)
#3

Bo z 8.1 korzysta sporo osób które nadal mogłyby chcieć tworzyć w teamach, a nie stać ich na studio.

kt1117 (Nie., 02 Paź. 11, 21:37)
#4

Ale nasze zdanie i tak nic nie zmieni.

Dawidds (Nie., 02 Paź. 11, 21:45)
#5

"Czy chciałbyś aby darmowa wersja Game Makera posiadała te same ficzersy co wersja Studio?"

Robert Prus (Nie., 02 Paź. 11, 22:59)
#6

W wersji pro to jak najbardziej. W lite nie ma sensu raczej.

gnysek (Pon., 03 Paź. 11, 18:12)
#7

8.1 nie jest darmowa. I chodzi tylko o zarządzanie kodem :)

Sernat19 (Pon., 03 Paź. 11, 19:27)
#8

"Takie samo jak:Czy powinniśmy zarabiać 50x tyle ile zarabiamy?"

No tak, takie samo. Ale i w tym i w tym wypadku nie każdy musi odpowiedzieć "tak" ;) .

bedziom (Pon., 03 Paź. 11, 19:47)
#9

Bill Gates nie musi odpowiedzieć na to "tak".
A co do ankiety, to po co ona? I tak tego nie zrobią. Ale pomysł dobry.

gnysek (Pon., 03 Paź. 11, 20:01)
#10

Bedziom, w GM8.1 nie miało być EXE, ja zaproponowałem EXE ale ze znakiem wodnym lub komunikatem na końcu i co - jest.

k
karolo320 (Pon., 03 Paź. 11, 21:16)
#11

jak to bez exe? ;o

bedziom (Pon., 03 Paź. 11, 21:35)
#12

To jakby robiło się w tym gry, jakby nie było EXE? :O

Ale to jakby inna beczka, bo exeki się robi w każdej wersji GMa (więc łatwiej było ich przekonać), a tego "systemu kontroli wersji (GIT/SVN/HG)" jeszcze (chyba) nie było.

k
karolo320 (Wto., 04 Paź. 11, 17:08)
#13

ano w GM nie było.

gnysek (Wto., 04 Paź. 11, 18:44)
#14

Systemy kontroli wersji wynaleziono zanim się urodziłeś :)

Co do EXE - to mozna było testować gry, ale nie mozna było robić EXE (znaczy jak wciskałes F5 to odpalał się EXE, ale on działał tylko na Twoim komputerze, tylko z odpowiedniego tymczasowego folderu, odpalony przez GM ze specjalnym, losowym parametrem - zatem tylko raz, skopiowanie go z tymczasowego folderu nic nie dawało)

bedziom (Wto., 04 Paź. 11, 19:06)
#15

Ale w GM tego nie było. Apropoś "Systemy kontroli wersji wynaleziono zanim się urodziłeś :)".

A jak się chciało wydać już gotową grę, to co?

Najnowsze wersje GameMakera:

Stabilna
2024.14.4.222 • 2024.14.4.268
wydana 81 dni temu
LTS
2026.0.0.16 • 2022.0.3.99
wydana 27 dni temu
Beta
2024.1400.5.1065 •
2024.1400.5.1031
 0.20.0

wydana 42 dni temu
= IDE, = Runtime, = GMRT
Użytkownicy online
1 użytkownik aktywny:
gości: 1,
(~ostatnie 15 minut)
Discord
11 użytkowników online na discordzie:
HappyOrange, Carl-bot, GibkiKaktus, Wielki Druid, GMRussell, Threef, Pako, Dyno, szmalu, bagno, Borek
Shoutbox
gnysek (15:06, 10.06.26)
oraz pokój na świecie
Kuzyn (17:16, 08.06.26)
i urlop
gnysek (11:13, 05.05.26)
czekamy na GMRT
Wojo (14:53, 04.05.26)
Co tak cicho?
gnysek (11:01, 30.04.26)
Grill panie, grill.
Wojo (14:18, 29.04.26)
Jak planujecie spędzić najbliższą majówkę?
Wojo (13:15, 13.03.26)
Ja zainstalowałem sobie Linux mint na swoim laptopie :)
Wojo (10:21, 12.02.26)
Tak, po zmianach gmclan przeżywa drugą młodość. Najnowsze trendy wskazują, że ten rok będzie rokiem Linuxa, rokiem odejścia od Facebooka i rokiem odejścia od discorda na rzecz forów internetowych B)
K
Kamilek (21:57, 08.12.25)
Ale klimat tu znowu wrócić! :-D
Wojo (13:03, 07.12.25)
Żeby nie było to jednak discord jest żywy :)
Starsze wpisy znajdziesz w Archiwum.